Primátor vymenoval svojich zástupcov

21. 2. 2011

Primátor Trenčína Richard Rybníček využil svoje právo a vymenoval dvojicu viceprimátorov. Stali sa nimi Renata Kaščáková (SaS) a Milan Kováčik (Smer-SD).


Kováčik bude primátora zastupovať v koordinácii výborov mestských častí, v problematike komunálneho odpadu, mestskej hromadnej dopravy, verejnej zelene, v oblasti školstva a mládeže a legislatívy. Tiež bude mať na starosti komunikáciu s jednotlivými zložkami Trenčianskeho samosprávneho kraja a štátnej správy a styk s verejnosťou. „Svoju novú funkciu vnímam ako prejav dôvery primátora a poslaneckého klubu, ktorý ma nominoval. Budem sa snažiť všetky svoje záväzky plniť zodpovedne,“povedal k povereniu stať sa zástupcom primátora Kováčik.


Renata Kaščáková bude primátora zastupovať v oblasti kultúry, cestovného ruchu a propagácie a zahraničných vzťahov mesta. Tiež v oblasti sociálnych vecí a styku s verejnosťou. Rovnako ako Kováčik, bude mať na starosti komunikáciu s jednotlivými zložkami Trenčianskeho samosprávneho kraja a štátnej správy. „Moje menovanie vnímam ako prejav dôvery a zároveň záväzok. Považujem za dobré a logické, že v najužšom vedení mesta bude aj zástupca jednej zo strán vládnej koalície. Nechcem byť v tejto funkcii iba nejakou politickou figúrkou, ale svojim vplyvom chcem prispieť k naozaj dobrým riešeniam pre naše mesto,“ uviedla k menovaniu Kaščáková.


Platy viceprimátorov zatiaľ určené neboli.


Milan Kováčik vyštudoval právo na Univerzite Komenského. Pracoval ako riaditeľ Obchodného domu Zlatá Fatima, neskôr vo finančníctve ako Oblastný riaditeľ Prvej stavebnej sporiteľne, a. s. Naposledy pôsobil ako vedúci Oddelenia vnútornej prevádzky Obvodného úradu Trenčín.


Renata Kaščáková po štúdiu na trenčianskom gymnáziu absolvovala štúdium anglického a talianskeho jazyka na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, odbor prekladateľstvo-tlmočníctvo. Na mestský úrad nastúpila v  januári 2003 ako vedúca kancelárie primátora (nastupujúci primátor Juraj Liška). V rokoch 2004 – 2009 prešla aj pozíciou vedúcej útvaru marketingu.  V roku 2009 presadila návrh na založenie mestskej neziskovej organizácie poskytujúcej verejno-prospešné služby Kultúrno-informačné centrum, n.o., kde doteraz pôsobila ako riaditeľka.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!