Primátor: Verím v dohodu štátu s učiteľmi

23. 11. 2012

Richard Rybníček si myslí, že v štrajku učiteľov ide o problém štátu s učiteľmi, ktorý môže mať nepríjemné dopady na mestá a obce.


Učitelia na Slovensku avizovali, že do štrajku za vyššie platy vstupujú od 26. novembra. Brány škôl ostanú zatvorené až do odvolania. Do dátumu ohláseného štrajku chcú rokovať s vládou o ich požiadavkách. V prípade, že sa s vládou nedohodnú, môžu školy ostať zatvorené aj niekoľko dní. Pre mnohých rodičov to bude znamenať veľký problém.


Mesto Trenčín je zriaďovateľom deviatich základných škôl, stará sa o budovy a ďalšie školské priestory. Učitelia sú platení zo štátneho rozpočtu. Peniaze dostáva mesto od štátu v rámci prenesených kompetencií. Trenčiansky primátor Richard Rybníček si preto myslí, že v prípade avizovaného štrajku ide o spor medzi štátom a učiteľmi. Otázku „Čo s deťmi?“ by mali rodičia adresovať nie na mestá a obce, ale pýtať sa ministerstva školstva.


„Záleží mi na dobrom a kvalitnom živote učiteľov. Je dôležité, aby mohli slušne žiť a vzdelávať deti. Predstava, že naši učitelia pre nízke platy odídu za inou prácou a možno aj z Trenčína, je pre mňa hrozivá. Preto verím, že dôjde k dohode,“ povedal R. Rybníček.


 


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!