Primátor Trenčína Branislav Celler sa stal čestným prezidentom hokejového klubu Dukla Trenčín

9. 9. 2008

„V lete ma oslovili akcionári a vedenie Dukly s touto ponukou a po rozhovoroch s akcionármi som sa rozhodol ponuku prijať,“ povedal Branislav Celler.
Rozhodlo o tom viacero dôvodov. „Najdôležitejším je skutočnosť, že hokej má výnimočné postavenie v meste a považujem ho za najväčší vývozný artikel Trenčína vo svete. Počas svojej histórie vychovala Dukla svetové hviezdy patriace na čelné pozície v NHL, novovzniknutej Kontinentálnej hokejovej lige a veľa hráčov pôsobí v európskych ligových súťažiach. Do popredia sa už tlačí ďalšia generácia s Andrejom Meszárošom a Tomášom Kopeckým. Je to dôvod, aby mesto ďalej pôsobilo v procese výchovy talentov v Dukle a osobne mi na tom veľmi záleží,“ vysvetlil trenčiansky primátor.
Branislav Celler vníma aj druhý rozmer spolupráce mesta s klubom formou finančnej participácie na činnosti Dukly financovaním zimného štadióna, ktorý má klub vo výpožičke. Mesto ročne investuje do prevádzky 17 miliónov korún a ďalších 10 miliónov ročne vkladá do zveľaďovania štadióna. Za posledné štyri roky to bolo 40 miliónov korún do rekonštrukcie šatní a ďalších priestorov zimného štadióna.
„Mojou predstavou je spolu s vedením Dukly nájsť pre klub strategického partnera, ktorý by sa stal hlavným sponzorom. Takýto partner musí pochopiť, že má význam svoje meno a obchodnú značku spojiť s niečím tak výnimočným, ako je trenčiansky hokej,“ rozvíja svoje predstavy B. Celler.
Ďalšiu aktivitu vidí v znovu naštartovaní činnosti nadácie založenej Duklou v minulosti. Mesto ju môže podporiť finančne, ale dôležitou úlohou bude získať ďalších prispievateľov. Peniaze z nadácie budú transparentne posudzované autoritami a posúvané deťom z finančne slabších rodín. Pre tieto rodiny sú výdavky na hokej veľkou záťažou a viaceré prirodzené talenty sa vďaka tomu môžu z hokeja vytratiť. „Ide mi o vytvorenie takých podmienok pre mládež, aby sa v Trenčíne rodili hokejové hviezdy aj v budúcnosti. To je cesta, aby sme tu Stanley cup mali viackrát, opakovane a nie iba raz, ako počas tohto leta,“ predostrel svoju víziu práce s mládežou čestný prezident Dukly Trenčín.
Výzvou pre neho je aj marketing klubu, aby sa dostal do popredia pozornosti práce jeho vedenia. „Duklu treba viac cítiť v živote v meste, častejšie, viackrát a nielen cez hokejové aktivity. Treba si zobrať v tomto smere vzor v športových kluboch v zahraničí, kde sa presadzujú aj v iných sférach a nielen v športe,“ rozlúčil sa Branislav Celler.
(la)


 


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!