Primátor sa zastal univerzity

13. 7. 2012

Rozhodnutie ministra školstva Dušana Čaploviča zmeniť štatút Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka na vysokú školu vyrušilo primátora mesta Richarda Rybníčka. 


„Želal by som si, aby sme v Trenčíne mali kvalitnú univerzitu. Niektoré kraje majú aj štyri univerzity. Preto by som bol oveľa radšej, keby minister školstva dal vedeniu univerzity šancu obhájiť pozíciu univerzity, aby mali ešte nejaký čas na vyriešenie problémov s akreditáciami a skladbou študijných odborov,“ vyjadril sa k aktuálnej téme R.Rybníček.


Trenčiansky primátor si myslí, že aj keď Mesto nemá dosah na vedenie ani riadenie univerzity, bolo by chybou trestať študentov a pedagógov za niečo, za čo oni nemôžu.


Vyzývam vedenie univerzity, aby začalo konať a zabránilo tomu, aby univerzita prišla o svoj štatút. Stretol som sa so študentmi technických odborov, ktorí sa vedeli uplatniť v praxi. Ja som kritizoval vedenie univerzity za rušenie odborov, ale aj za to, že mnohé odbory si ťažko hľadajú uplatnenie v praxi. Je povinnosťou vedenia univerzity poskytnúť študentom konkurencieschopné vzdelanie,“ dodal primátor.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!