Primátor Rybníček podal trestné oznámenie za vyhrážanie sa

22. 7. 2011

Nad podjazdom na Sihoť v noci zo stredy na štvrtok niekto zavesil plagát, v ktorom útočil na vedenie mesta. Plagát s nápisom „Trenčania!!! Vypustite Rybníček plný špiny a kalu, aj Kaščica skape!!! Občania, postačia Vaše peniaze na všetky dlhy Rybníčka?“ vo štvrtok dopoludnia odstránila polícia.


„Zdalo sa mi to vtipné v pasážach, kde sa písalo o mne. So svojim priezviskom som zvyknutý, že sa s ním dá celkom vtipne glosovať. Čo ma ale zarazilo, bola pasáž, že „Kaščica skape.“ To považujem za sprosté vyhrážanie sa, lebo povedať o niekom, že skape, to je z môjho pohľadu, akoby povedal, že ho môže aj zabiť. Je to útok na mesto, viceprimátorku Renatu Kaščákovú a aj na mňa. Zabezpečili sme, aby policajti zaistili stopy. Budem trvať na tom, aby človek, ktorý si niečo podobné dovolil, skončil pred súdom. Nemám problém s glosovaním môjho mena. Mám problém, keď sa niekto niekomu vyhráža, že skape. Kde sme? Na Sicílii?,“ pýta sa Rybníček.


Počin neznámych autorov podľa jeho slov prekročil všetky rámce slušnosti. „Vo svojom vnútri som presvedčený, že viem, odkiaľ vietor fúka. Je to neuveriteľne zbabelé a podlé, naviac, ak ide o ženu. Považujem to za absolútnu prízemnosť. Toto ja nebudem tolerovať. Garantujem a odkazujem všetkým, že ja sa určite nezľaknem, môžu sa vyhrážať, koľko chcú. Naopak po týchto ľuďoch treba ísť tvrdo, pretože to nie je dôstojné ani slušné. Robia hanbu tomuto mestu a ja nedovolím, aby niekto robil hanbu tomuto mestu,“ komentoval ďalej situáciu Rybníček, ktorý vo štvrtok podvečer podal na polícii trestné oznámenie.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!