Prihlášky na jarmoky sú už na webe

18. 2. 2019

Mesto Trenčín organizuje na Mierovom námestí počas roka 2019 osem jarmokov. Sezónu otvorí 1. mája 2019 Trenčiansky majáles s farmárskym jarmokom.

Prvé z ôsmich podujatí návštevníkom už tradične ponúka zeleninové priesady, kvety, bylinky, čerstvé potraviny od prvovýrobcov ako medy, vína, pečivo, mäsové výrobky či syry. Ľudia radi ochutnajú pečené prasiatko i regionálne špeciality, osviežia sa alko i nealko nápojmi. Súčasťou podujatia býva aj celodenný kultúrny program, atrakcie pre deti, živé zvieratká.

 

Séria farmárskych jarmokov bude potom pokračovať každú prvú sobotu v mesiaci, teda 1. júna, 6. júla, 3. augusta, 31. augusta a 5. októbra.
Na nedeľu 2. júna o 13.00 hodine je naplánovaný Detský jarmok s kultúrnym program a rôznymi ukážkami z práce policajtov, záchranárov a hasičov.

V mesiaci september (6. – 8. 9.) to bude festival ľudovej kultúry a zábavy Pri Trenčianskej bráne, na ktorom sa počas troch dní predstavujú zruční remeselníci, predávajú sa ľudovoumelecké výrobky, keramika, výrobky z kože a ďalšie ručne zhotovované výrobky. Na festivale niekdy nechýba pečivo, burčiak a iné občerstvenie, na pódiu sa striedajú tanečníci, speváci a kapely.

Posledný jarmok v tomto roku sa začne príchodom Mikuláša 5. decembra pod názvom Čaro Vianoc pod hradom – Vianočné remeselné trhy. Predávajú sa výrobky a tovary, ktoré súvisia s vianočnými sviatkami napr. vianočná výzdoba, ozdoby na stromček, imelo, ručne zhotovované výrobky – opasky, papuče, čiapky, rukavice, keramika; med, mäsové výrobky, cukrárenské výrobky, pečivo, atrakcie pre deti – vozenie na koníkoch, ale aj predaj občerstvenia a nápojov, ktorý bude aj tento rok realizovaný formou elektronickej aukcie. Jej podmienky budú zverejnené na www.trencin.sk po 22. 9. 2019.

Ak máte záujem predávať na Mierovom námestí počas jarmokov svoje výrobky, vyberte si podujatie a prihláste sa na trencin.sk/ako-vybavit/jarmoky/.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!