Priecestím v Opatovej autá už neprejdú

2. 7. 2013

Práce na modernizácii železničnej trate v Trenčíne postupujú. Od 4.júla bude v užívaní nový nadjazd v Opatovej a tiež preložená Opatovská ulica.


Túto mestskú časť čaká ďalšia, už definitívna zmena. Od pondelka 8. júla bude natrvalo uzavreté súčasné úrovňové priecestie v Opatovej. Vodiči budú musieť na Sihoť prechádzať po novom nadjazde, prípadne využiť iné z existujúcich priecestí. Chodci a cyklisti budú môcť cez železnicu naďalej prechádzať, v miestach súčasného železničného priecestia bude pre nich riešená dočasná trasa do vybudovania podchodu.


Otvorením Opatovskej ulice budú ukončené obchádzky liniek MHD a dôjde k definitívnej zmene trasovania liniek č. 4, 21 a  niektorých spojov linky č. 6, ktoré končia pri Poľnohospodárskom družstve v Opatovej.


Linka č. 21 bude opätovne zastavovať aj na zastávkach Opatovská, Radegast; Opatovská, ihrisko Pádivec a Opatovská, Sihoť IV. Natrvalo ale zostáva zmena trasovania v Opatovej.


Linky č. 4 a 21 už nebudú zastavovať na zastávke Opatovská, Poľnohospodárske družstvo a v rámci Opatovej budú mať okružnú trasu s novými zastávkami Opatovská, Horeblatie a Opatová, Maják. Natrvalo bude zrušená zastávka Opatovská, Nová Kubra. Nahradí ju novovybudovaná zastávka na znamenie za nadjazdom, na ktorej budú zastavovať spoje linky č. 6, predĺžené až k poľnohospodárskemu družstvu. Na linke č. 6 dôjde aj k posunu odchodov týchto spojov z ostatných zastávok. Aktuálny cestovný poriadok je na www.sadtn.sk, www.trencin.sk a tiež na výveskách na zastávkach MHD.


Cestovný poriadok na stiahnutie (formát pdf)

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!