Príde k vám návšteva na sviatky? Vybavte jej parkovaciu kartu.

16. 11. 2021

Parkovaciu kartu NÁVŠTEVA PÁSMA vybavuje pre auto svojej návštevy rezident pásma, teda občan s trvalým pobytom v danom pásme. Môže to urobiť osobne v klientskom centre počas úradných hodín alebo elektronicky v akomkoľvek čase sedem dní v týždni.

Predpokladom elektronického vybavenia parkovacej karty Návšteva pásma je online konto. To je možné založiť aj len pre potreby kupovania návštevníckych kariet, teda aj keď nemáte auto alebo nepotrebujete parkovaciu kartu pre svoje vozidlo (parkuje v garáži a pod.).

So založením konta pre rezidentov, ktorí nemajú prístup na internet, môže pomôcť rodina. Konto založí v ich mene, pričom použije svoju emailovú adresu.

Ako založiť konto?

 • Na stránke karty.parkovanietrencin.sk je Žiadosť o zriadenie online konta, ktorú vyplníte a odošlete.
 • Po spracovaní žiadosti dostanete na emailovú adresu, ktorú ste v žiadosti uviedli, Aktivačný link. Spravidla je to ešte v deň odoslania, ak ide o bežný pracovný čas.
 • Po kliknutí na aktivačný link (odkaz v emaili) urobíte registráciu. Spočíva vo vyplnení tabuľky s dvoma údajmi – rodné číslo na overenie identity a  heslo, ktoré budete používať.
 • Po odoslaní sa prihlásite na stránke karty.parkovanietrencin.sk. Prihlasovacie údaje sú vpravo, prihlasovacie meno je emailová adresa, heslo uvediete to, ktoré ste napísali pri registrácii.
 • Po prihlásení kliknete v konte na záložku Nová parkovacia kartaNová návštevnícka karta.
 • Vyplníte žiadosť, uvediete EČV vozidla návštevy, na ktoré má byť karta vydaná, farbu, počet kariet, potvrdíte súhlasy a kliknete na Vytvoriť kartu.
 • Po vytvorení karty a kliknutí na Zoznam kariet sa zobrazí novovytvorená návštevnícka karta. O vytvorení karty dostanete aj email Rekapitulácia žiadosti.
 • Kliknete na tlačidlo Zaplatiť a kartu uhradíte platobnou kartou. Použiteľná je ihneď po online úhrade (ak ste nezvolili iný dátum začiatku jej platnosti).
 • Platnosť jednej karty Návšteva pásma je dva po sebe nasledujúce dni. Zakúpiť môžete návštevnícku kartu naraz aj na viac dní, podľa dĺžky pobytu návštevy.
 • Návštevnícka karta platí v pásme, kde má rezident trvalý pobyt, okrem pásma A (Palackého ulica a pri ZUŠ K. Pádivého). Ak ste rezident pásma A, vaša návšteva si môže pre parkovanie vybrať niektoré z iných pásiem (napríklad B, C, G, F). 
 • Kartu Návšteva pásma vybavíte aj na svoje nové vozidlo, ktoré ste zakúpili, ale ešte nemáte k dispozícii potrebné doklady na vybavenie parkovacej karty.

Návštevnícka karta platí dva dni

Parkovacia karta Návšteva pásma platí dva dni, pozor, nemyslí sa 48 hodín. Platí v deň, kedy ju vybavujete, po jej úhrade platobnou kartou (ak si nezvolíte iný dátum). Ak napríklad príde návšteva v piatok a zdrží sa celý víkend, vy vytvoríte kartu v piatok o cca 17. 00 h, bude platiť v piatok a v sobotu. Pre takéto prípady je lepšie do polnoci zaplatiť parkovné jednorazovo (sms, mobilná platba, automat) a vybaviť kartu na ďalšie dva dni, t.j. sobotu a nedeľu.

Ak návšteva príde na viac dní vybavíte naraz jednu kartu na potrebný počet dní. Kliknete v žiadosti na počet kariet, systém vám nastaví dobu platnosti.

Ďalšie možnosti parkovania návštev

 • úhrada jednorazového parkovného (mobilná platba, parkovací automat, sms)
 • využitie režimu dlhodobých resp. dlhodobých nočných parkovísk. Na parkoviskách označených ako dlhodobé, ktoré sú spoplatnené, v pracovných dňoch od 8. do 16.00 h, víkendy a sviatky bezplatné alebo dlhodobé nočné (iba na sídlisku Juh), spoplatnené v pracovných dňoch od 19.00 h do 8.00 h nasledujúci deň.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!