Príbeh o prievozníkovi Jozefovi už tento piatok

26. 6. 2018

V piatok 29. a v sobotu 30. júna 2018 sa na brehu Váhu pod holým nebom odohrá nočná artistická show, ktorá otvorí letnú sezónu v Trenčíne.

Hlavnou postavou piateho voľného pokračovania Príbehov z Trenčína bude prievozník Jozef Malota. Uvidíte lietajúcich artistov, akrobatov nad i pod vodou, premietanie na vodnú stenu, svetelné aj ohňové divadlo. Príbeh sa bude odohrávať na brehu Váhu medzi cestným a starým železničným mostom. Vstup je voľný.

Praktické informácie pre návštevníkov podujatia:

Prístup na lodenicu – Ideálne pešo. Z Hasičskej ulice sa cez podchod dostanete na Mládežnícku ulicu a odtiaľ okolo koliby k starému železničnému mostu, pred ktorým zabočíte doľava.

Parkovanie – V prípade, že prídete autom, môžete zaparkovať pri Mestskej plavárni alebo na parkovisku na Mládežníckej ulici (pri Kolibe). K lodenici sa pešo dostanete za približne 3 minúty – smerom k starému železničnému mostu po ľavej strane. V čase konania podujatia (o 21.30) sú obe parkoviská zdarma. 

Trasa – Tento rok bude mať približne 750 m. V rámci každého zastavenia bude možné sledovať viacero vystúpení. Signálom pre presun na ďalšie stanovište bude fanfára.

Terén – Väčšina trasy vedie po asfaltovom chodníku hrádze. K niektorým stanovištiam bude potrebné zísť z hrádze po trávnatom svahu. Tomu treba prispôsobiť obuv. Ak máte pri vode problémy s komármi, nezabudnite si pribaliť repelent. Pre lepšiu bezpečnosť odporúčame vziať si so sebou baterku, pretože svetlá na hrádzi budú vypnuté.

Bezpečnostné pravidlá – Keďže návštevníci sa budú pohybovať v prírodnom teréne popri rieke Váh, dôležitá bude opatrnosť a dohľad rodičov nad deťmi. Bude prísny zákaz vstupu do vody. Zároveň bude potrebné rešpektovať a dôsledne dodržiavať zóny ohradené červeno-bielou páskou.

mapa privoznik

Aktuality o podujatí sledujte na stránke https://www.facebook.com/kic.trencin/

Knižnú podobu legendy si môžete kúpiť pred predstavením a neskôr v KIC na Mierovom námestí 9 v Trenčíne.

Prievoznik-plagat

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!