Pri krytej plavárni bude mobilné odberové miesto

3. 9. 2020

Plánovaný termín spustenia veľkokapacitného odberového miesta (VOM) pre COVID-19 v Trenčíne je piatok 4. 9. 2020. Fungovať by malo od pondelka do soboty v čase od 8.00 do 16.00 h. O jeho zriadení rozhodlo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Na zriadení odberového miesta sa podieľajú armádne zložky,  trenčianska nemocnica zabezpečuje personál, mesto Trenčín poskytuje priestor, napojenie na elektrickú energiu a vodu z budovy plavárne.

„Veľkokapacitné mobilné odberové miesto sa nachádza pri mestskej krytej plavárni na Mládežníckej ulici. Pozostáva z dvoch odberových kontajnerov a jedného sociálneho kontajnera, ktorý bude slúžiť pre pracovníkov,“ informovala hovorkyňa Fakultnej nemocnice Trenčín Martina Holecová.

Mobilné odberové miesto pri Regionálnom úrade verejného zdravotníctva Trenčín bude naďalej fungovať s dennou kapacitou 100 odberov. VOM pri plavárni by malo zabezpečovať ďalších 300 odberov.

Dôvodom zriadenia veľkokapacitného odberového miesta v Trenčíne je narastajúci počet ľudí s podozrením na ochorenie COVID 19 v Trenčianskom kraji a rastúca potreba testovania pacientov na toto ochorenie. 

Národné centrum zdravotníckych informácií upozorňuje, že odbery budú vykonané iba ľuďom s platným Covid-passom, o vyšetrenie je preto potrebné požiadať prostredníctvom elektronického formulára na www.korona.gov.sk.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!