Prezident Andrej Kiska ocenil víziu Trenčína

30. 5. 2019

V rámci rozlúčkových návštev sa prezident SR Andrej Kiska stretol 29.mája 2019 aj s primátorom Trenčína Richardom Rybníčkom. „Trenčín je inšpirujúci poctivou víziou, ako má mesto vyzerať. Myslím si, že mnohé mestá by si mali brať príklad. Táto vízia je úžasná, no mesto si s tým samo nedá rady, potrebuje pomoc štátu,“ uviedol A. Kiska po rokovaní s primátorom.

Andrej Kiska sa lúčil aj V Trenčíne

Podľa neho sa slovenské mestá hýbu dopredu, ale to, čo sa na ne prenáša (odpratávanie snehu, obedy v školách zdarma a podobne), je viac ako problémové. „Ak dôjde k uplatneniu návrhu strany Most-Híd o odpočítateľných položkách pri daniach z príjmov fyzických osôb, mesto Trenčín príde počas dvoch rokov o šesť miliónov eur. Takéto obrovské výpadky môžu mestá dostať do kolapsu,“ upozornil prezident.

S primátorom R. Rybníčkom hovorili aj o nutnej potrebe rekonštrukcie starého cestného mosta a riešenia dopravy. Dotkli sa aj uzavretej divadelnej sály v Posádkovom klube, ktorú má rekonštruovať ministerstvo obrany, no niektoré procesy pred realizáciou ešte ani len nezačali. „Pán prezident je výborne pripravený na témy, týkajúce sa problémov samosprávy. Politici si často myslia, že dôležitejšia je zahraničná politika, bezpečnosť, spravodlivosť. Ale pre nás je dôležitý rozvoj miest, je to o ľuďoch v území,“ povedal primátor, ktorý prezidentovi, okrem iných darov, venoval i zberateľskú eurobankovku s motívom Trenčianskeho hradu.

dar pre Kisku

 

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!