Premena Metra na ArtKino návštevnosť neznížila

26. 6. 2006

            Premena trenčianskeho kina Metro na ArtKino, zamerané výlučne na nekomerčné, klubové filmy a európsku kinematografiu, sa na návštevnosti neodrazila.


           Branislav Hollý z občianskeho združenia LampART, ktoré sa o štruktúru, dramaturgiu a chod ArtKina stará, uviedol, že priemerná návštevnosť jedného predstavenia je 58 divákov. Kino na Mierovom námestí v Trenčíne premieta štyri dni v týždni. V pôvodnom kine bola podľa vedúceho útvaru kultúry Mestského úradu v Trenčíne Petra Kocnára priemerná návštevnosť 59 divákov na predstavenie. B. Hollý dodáva, že kino si našlo svojho diváka, čomu od začiatku veril.


          ArtKino premieta od tretieho februára. Keď v trenčianskom Maxe otvorili štyri moderné kinosály, predstavitelia mesta dospeli k názoru, že nemá zmysel Maxu konkurovať z verejných peňazí. Podľa výkonného riaditeľa Istropolis Cinema Richarda Klimenta kiná navštívilo 52 830 divákov. Denná návštevnosť 14 predstavení dosahuje 417 divákov, čo predstavuje necelých 30 divákov na jedno predstavenie. R. Kliment hovorí, že doterajšia návštevnosť splnila očakávania spoločnosti. V lete počet divákov mierne klesá, dodáva riaditeľ.+ Kino Metro vo februári t.r. ukončilo svoju činnosť, nahradilo ho ArtKino…+ …do ktorého si diváci našli cestu nielen počas oficiálneho otvorenia (na snímke).

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!