Prekážková dráha pre psov je otvorená

8. 10. 2019

Prvú agility dráhu v našom meste otvorili v nedeľu 8. októbra 2019. Nachádza sa na trávnatej ploche pri kruhovom objazde pod Juhom. V oplotenom areáli je 8 prekážok, na ktorých budú môcť ľudia svojich psíkov trénovať. S týmto nápadom prišlo občianske združenie Vieme to lepšie. Mesto na tento účel poskytlo formou výpožičky pozemok s rozlohou 800 metrov štvorcových na dobu neurčitú. Dráha je dostupná zdarma 24 hodín denne.

Počas otvorenia bolo síce pomerne chladné počasie, no to neodradilo ľudí, aby si prišli overiť, čo ich psí miláčikovia dokážu. Bolo veľmi ťažké rozoznať, kto mal väčšiu radosť z úspešného zvládnutia prekážok – či pes alebo jeho „pán“.

Pri budovaní prekážkovej dráhy pre psov pomohlo ľuďom z OZ Vieme to lepšie vyše 20 dobrovoľníkov. „Chceme, aby bola nielen centrom na cvičenie psov, ale aj komunitným miestom na stretnutia ľudí. Ešte tu nie je všetko. Chceme tu doplniť ďalšie dve prekážky, radi by sme tu umiestnili ekologické psie pisoáre, informačnú i náučnú tabuľu, lavičky, kompostér, ale potrebujeme kúpiť i benzínovú kosačku. Máme ešte dosť práce,“ povedal Matej Zámečník z OZ Vieme to lepšie.

Ak sa vám táto aktivita páči, môžete pomôcť udržiavať, skvalitniť a rozvíjať tento priestor.

Viac tu: https://www.startlab.sk/projekty/1069-psia-draha/

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!