Prechádzky mestom budú prístupnejšie

8. 2. 2024

Kultúrno-informačné centrum (KIC) ponúka novinku pre ľudí, ktorým sa ťažšie chodí, ale radi by sa zúčastňovali Prechádzok mestom so sprievodcom. Nedávno sa podarilo zaobstarať invalidný vozík pre tých milovníkov histórie, ktorí majú problémy s dlhším chodením.

Prechádzky mestom so sprievodcom sa tešia záujmu širokého spektra návštevníkov a časom vznikla silná komunita fanúšikov trenčianskej minulosti. Preto veríme, že sa v rámci prechádzky sa vždy nájde „vodič“ vozíka, ktorý ho ochotne potlačí. “Vieme, že medzi pravidelnými účastníkmi sú už teraz ľudia pripravení pomôcť, takže sa tešíme na túto spoluprácu. Ak by bolo v niektorých termínoch použitie vozíka problémom, napr. kvôli strmému stúpaniu alebo nezjazdnej ceste, upozorníme na to vopred,” povedala Zuzana Janáčová z KIC.

Invalidný vozík na Prechádzku mestom poskytne KIC bezplatne, záujemca si zaplatí len vstupné.

Trenčín letecký záber na ulice

Najbližšia Prechádzka mestom so sprievodcom je naplánovaná na sobotu 2. marca 2024 s témou “Sochy a sošky v uliciach”.

Vopred zarezervovať si vozík bude možné prostredníctvom emailu alebo telefonicky na kic@trencin.sk 032/6504 711.

Prechádzky mestom so sprievodcom pre vás pripravuje Kultúrno-informačné centrum Trenčín. Aj takto chce sprístupniť podujatie každému, kto má záujem sa ho zúčastniť. Zároveň ďakujeme za túto myšlienku Martine M., ktorá ju navrhla v rubrike Otázky a odpovede.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!