Potraviny sa vo výdajni materiálnej pomoci míňajú najviac

6. 4. 2022

Nové zberné a výdajné miesto humanitárnej pomoci v OC MAX má za sebou prvý deň. Bol veľmi náročný. Míňali sa najmä potraviny, ktorých už v zásobe veľa neostalo.

Pre ľudí, ktorí utekajú pred vojnou, sú potraviny prvou pomocou. Preto prosím, pomáhajme ďalej.

Čo najviac potrebujeme?

  • Trvanlivé potraviny: olej, múka, ryža, cestoviny, cukor, mlieko, detská krupica, piškóty, čierny čaj, zrnková káva, ovsené vločky, pohánka, soľ, vrecúškové polievky, mäsové konzervy, paštéty, rybie konzervy a zeleninové konzervy, zavárané uhorky, kapusta, med, fazuľa, šošovica, hrach, pšeno, rajčinové omáčky na cestoviny, kečup, koreniny, sladké pečivo, keksíky a sladkosti pre deti.
  • Hygienické potreby: tekuté mydlo v dávkovači, tuhé mydlo, krémy na ruky a tvár, sprchové gély, šampóny, toaletný papier, dámske vložky, vlhčené utierky, detské zubné pasty, detské sprchové a vlasové šampóny, detské krémy, vatové tyčinky do uší, hygienické papierové vreckovky, antibakteriálne gély.
  • Čistiace prostriedky: saponáty na riad, na dlážku, tekutý prášok na riad, hubky, prach na pranie, gély na pranie, aviváž, dezinfekčné prípravky na wc, čistiace prostriedky na kúpeľne a wc.

Kam priniesť materiálnu pomoc?

  • Do výdajného a zberného miesta v OC MAX vedľa kníhkupectva Panta Rhei na 1. poschodí v pracovných dňoch od 15.00 do 19.00 hodiny.
  • Do zberného miesta v KC Aktivity na Kyjevskej ulici (sídlisko Juh) v pracovných dňoch od 15.00 do 19.00 hodiny.

ĎAKUJEME, ŽE V OCHOTE POMÁHAŤ ZOSTÁVATE S NAMI!

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!