Pomôžme získať grant pre trenčiansku synagógu, hlasujme už od zajtra

31. 5. 2023

Nadácia VÚB dlhodobo podporuje záchranu kultúrneho dedičstva a poskytuje granty na rekonštrukciu pamiatok. Prostredníctvom nadačného projektu Poklady Slovenska môžeme teraz pomôcť získať grant na obnovu okenných vitráží v štýle Art Deco, ktoré sú súčasťou kupoly neologickej synagógy zo začiatku 20. storočia v Trenčíne.

Práve tento projekt sa dostal spomedzi 405 tohtoročných návrhov do finále, kde sa stretne s ďalšími ôsmimi uchádzačmi o grant Nadácie VÚB.  

Hlasovanie o to, kto získa grant do výšky 30 000 eur na reštaurovanie, bude už od 1. do 15. júna 2023 na www.nadaciavub.sk/poklady. Víťaz hlasovania verejnosti, ktorý získa v súťaži najväčší počet hlasov, dostane od Nadácie VÚB financie na rekonštrukciu diela, ktoré je v jeho majetku alebo správe.

„Sme naozaj veľmi radi, že Nadácia VÚB nás vybrala do súťaže o udelenie grantu. Ide o obnovu, respektíve doplnenie vitráží do synagógy, ktorú obnovujeme aj ako partneri mesta a projektu EHMK 2026. Získať tento grant by nám veľmi pomohlo v našom snažení. Prosíme o podporu, keďže rozhoduje množstvo hlasujúcich. Synagóga bude slúžiť pre trenčiansku verejnosť ako kultúrny priestor. Veríme, že Trenčania nás podporia,“ povedala Oľga Hodálová, predsedníčka Židovskej náboženskej obce v Trenčíne.

Hlasovanie začína už zajtra, 1. júna 2023. Prosíme, nájdite si chvíľu času a podporme obnovu synagógy v našom meste. ĎAKUJEME!

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!