Poklopy na námestí budú s erbom mesta

28. 7. 2017

Rekonštrukcia Mierového námestia napreduje. Na námestí sa počíta aj s novými technológiami ako wifi, ozvučenie, kamery a pamiatkari odsúhlasili nové kanalizačné poklopy s erbom mesta.


V júli odstránili pôvodnú dlažbu na pravej strane námestia pod hradom až po Matúšovú ulicu. Postupne tu nastupujú vodári, plynári, elektrikári, aby vymenili svoje opotrebované siete. Pri Mestskej veži, na Farskej ulici a pri kostole F. Xaverského je obnova vodovodu i kanalizácie ukončená a obnova plynovodu takmer ukončená.


Západoslovenská distribučná i Slovak Telekom položili chráničky a káble pri Mestskej veži a na Farskej ulici, chráničky umiestnil pri mestskom úrade i Orange. Svoje siete – osvetlenie a elektrorozvody už obnovuje aj mesto Trenčín. Zároveň začalo aj s realizáciou rozvodov pre nové technológie, ktoré budú umiestnené na zrekonštruovanom námestí – wifi, ozvučenie, kamery.  


Cesty Nitra ako zhotoviteľ rekonštrukcie námestia stabilizujú bočný múr Farských schodov. Krajský pamiatkový úrad odsúhlasil na hlavnom kanalizačnom zberači poklopy s erbom mesta Trenčín.


Archeologický výskum pokračuje v mieste trafostanice, budúcej fontány, dolnej brány a sleduje i výkopové práce pri rekonštrukcii sietí.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!