Pôjdete v máji do práce na bicykli?

25. 4. 2019

Hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do 6. ročníka celonárodnej kampane a zároveň súťaže DO PRÁCE NA BICYKLI by mal byť predovšetkým dobrý pocit zo šetrenia svojho zdravia, svojich financií, svojho mesta a životného prostredia.

Ak je to pre vás výzva a viete vytvoriť 2 – 4 členný tím zamestnancov firmy, školy, inštitúcie alebo organizácie, zaregistrovať sa môžete ešte do 5. mája 2019 na www.dopracenabicykli.eu. Potom budete počas celého mája dochádzať do zamestnania na bicykli a zároveň si budete o tom viesť evidenciu na uvedenej internetovej stránke.

Súťaže sa môžu zúčastniť aj tímy študentov z rovnakej školy. Musia však v deň začiatku kampane (1.5.) dosiahnuť vek minimálne 15 rokov.

Vyhlasovateľom súťaže je národný cyklokoordinátor Peter Klučka a Ministerstvo dopravy a výstavby SR. V snahe zatraktívniť podujatie sú pre tento ročník súťaže pripravené i bonusy navyše: https://www.dopracenabicykli.eu/co-mozem-ziskat

V minulom roku bol Trenčín štvrtý

Naše mesto obsadilo v minuloročnej kampani Do práce na bicykli 4. miesto z 81 prihlásených samospráv. Trenčín registroval 163 tímov od 74 zamestnávateľov. Do práce na dvoch kolesách tak v máji 2018 dochádzalo 169 ľudí, ktorí spolu najazdili 91 697,26 km, čo znamenalo ušetrených 23 320,04 kg CO2.

Bude nás tento rok viac?

Aktuálne sme v počte zaregistrovaných na 5. mieste. Zatiaľ máme v Trenčíne odhodlaných 315 ľudí v 93 tímoch, ktorí budú v máji do práce dochádzať bicyklom. Pridáte sa?

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!