Pohoda vo veži

16. 7. 2008


 


Pohoda vo veži – výber z fotografií Ctibora Bachratého z minulých ročníkov festivalu Pohoda vo výstavných priestoroch Mestskej veže na Mierovom námestí v Trenčíne. Vernisáž za prítomnosti autora sa koná v predvečer festivalu Bažant Pohoda, t.j. 17.7.2008 vo štvrtok o 18:00, večer spríjemní trenčianska skupina Jamm Session Band.  Výstava potrvá do konca júla. V ten istý deň sa Trenčín naladí na nadchádzajúcu Pohodu aj koncertom na Mierovom námestí. O 19:00 sa predstavia:


Skupina Feedback Stream funguje niečo cez 2 roky a svojou hudbou, ovplyvnenou najmä nezávislým rockom 90. rokov a názormi ovplyvnenými celým vesmírom vyjadruje to, čomu sa po správnosti vraví alternatíva, ale veľmi trefný je aj názor iného člena skupiny: „Traja bežní chodci z Trenčína, ktorí chcú hrať hlasný ukričaný punk okorenený grunge-om a rockenroll-om, ale nemajú záujem nosiť zicherky a číra, a tak „ukájajú“ svoje chúťky v dievčenských šatách na pódiu.“ Určite sa ich oplatí vidieť. Skupina sa predstaví v zložení Jan Tluka /gitara, spev/, Tomáš Vychovalý /basa, spev/ a Peter Vitázek /bicie/. 


www.myspace.com/feedbackstream 


A nový hudobný objav na alternatívnej hudobnej scéne – dievčenská dvojica You Coco z Trenčína.


Skupina YouCoco vtrhla na slovenskú scénu ako čerstvý závan jednoduchej a  priamočiarej živej hudby. Surový zvuk gitary, geniálne jednoduchá rytmika, drzý spev a kúzelne chytľavé melódie v podaní dvoch hudobníčok Rii /bicie/ a Radmily /gitara, spev/. Príďte si vychutnať ich, ako samy o svojej hudbe vravia, „autentický melodický hluk“. Skupina vystúpi aj na 12. ročníku festivalu Pohoda v sobotu 19.júla o 21.00h na Devín Stage-i Rádia_FM.


www.myspace.com/youcoco 


Obe skupiny sú aj účastníkmi tohtoročnej Pohody.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!