Poďte v máji do práce na bicykli! Registrácia sa začala

4. 3. 2019

Hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do 6. ročníka celonárodnej kampane a zároveň súťaže DO PRÁCE NA BICYKLI by mal byť predovšetkým dobrý pocit zo šetrenia svojho zdravia, svojich financií, svojho mesta a životného prostredia.

Ak je to pre vás výzva a viete vytvoriť 2 – 4 členný tím zamestnancov firmy, inštitúcie alebo organizácie, zaregistrovať sa môžete už dnes. Táto možnosť potrvá až do 5. mája 2019 na www.dopracenabicykli.eu. Potom budete počas celého mája dochádzať do zamestnania na bicykli a zároveň si budete o tom viesť evidenciu na uvedenej internetovej stránke.

Súťaže sa môžu zúčastniť aj tímy študentov z rovnakej školy. Musia však v deň začiatku kampane (1. 5.) dosiahnuť vek minimálne 15 rokov.

Vyhlasovateľom súťaže je národný cyklokoordinátor Peter Klučka a Ministerstvo dopravy a výstavby SR. V snahe zatraktívniť podujatie sú pre tento ročník súťaže pripravené i bonusy navyše: https://www.dopracenabicykli.eu/co-mozem-ziskat

V minulom roku bol Trenčín štvrtý

Naše mesto obsadilo v minuloročnej kampani Do práce na bicykli 4. miesto z 81 prihlásených samospráv. Trenčín registroval 163 tímov od 74 zamestnávateľov. Do práce na dvoch kolesách tak v máji 2018 dochádzalo 169 ľudí, ktorí spolu najazdili 91 697,26 km, čo znamenalo ušetrených 23 320,04 kg CO2.

Bude nás tento rok viac?

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!