Poďte nosiť pivné sudy

5. 11. 2018

Festivaly francúzskych aj dobrodružných filmov, Noc divadiel aj ochutnávka výborných vín – to všetko nás čaká v novembri v Trenčíne.

Začiatkom novembra bude v Trenčíne už 13. ročník obľúbeného festivalu dobrodružných filmov – HoryZonty 2018. Pripravených je viac ako 50 filmov zo 14 krajín sveta, 5 multimediálnych prezentácií, workshopy, nosičské preteky vo vynáške pivného suda, umelá lezecká stena, slackline, ukážka psích záprahov a rôzne aktivity pre deti.

Od 16. novembra si počas 6 dní Festivalu francúzskych filmov môžete pozrieť 12 výborných filmov, ktoré boli za ostatné tri roky natočené vo Francúzsku.  

Festival francúzskych filmov

17. novembra si spoločne pripomenieme významné udalosti z roku 1989. V ten istý deň sa koná aj Noc divadiel, ktorá ponúkne divadelné predstavenie Vytrvalý dážď s Kamilom Mikulčíkom a Jurajom Hrčkom. Deti určite poteší Rozprávkomat s rozprávkami na želanie, výroba originálnych divadelných masiek alebo fotenie pri šašovskej fotostene.

V novembri si v Trenčíne zaspievajú aj známe mená – Martin Babjak, Terézia Kružliaková a Daniel Buranovský, ktorí budú účinkovať na benefičnom koncerte Svetlo v srdci. Pavol Hammel so skupinou Prúdy predstavia v rámci slovenského turné svoj nový výberový album The Best of.

Lukáša Latináka, Juraja Kemku, Mariána Miezgu, Róberta Jakaba a Vladimíra Kobielskeho si môžete pozrieť v jednej z najúspešnejších slovenských divadelných hier Na koho to slovo padne.

Známa štvorica – Elena Vacvalová, Oľga Feldeková, Marián Leško a Milan Lasica z populárnej talk show 7edem vtipne zhodnotí aktuálne udalosti z domácej i zahraničnej politiky, ako aj spoločenského života.

Na prelome novembra a decembra si nenechajte ujsť už 14. ročník medzinárodnej výstavy vína a destilátov Vinum Laugaricio na trenčianskom výstavisku Expo Center.

KAM v Trenčíne v elektronickej podobe

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!