Podporte kandidatúru Trenčína!

14. 9. 2021

V roku 2026 bude Európskym hlavným mestom kultúry jedno z troch slovenských miest. V druhom kole rozhodovania poroty majú rovnaké šance Trenčín, Žilina i Nitra. Chcete dať najavo, že podporujete naše mesto v jeho kandidatúre?

Pripnite si odznak. Môžete si ho prísť zobrať do Kultúrno-informačného centra na Mierovom námestí.

Odznaky boli vyrobené s láskou v Aliis – dennom stacionári s chránenou dielňou pre ľudí s mentálnym znevýhodnením. Viac o nich sa dozviete na www.aliis.sk.

Aj vo finálovom kole sa budú kandidátske mestá prezentovať strategickým dokumentom Bid Bookom. Tentokrát má predpísanú dĺžku 100 strán. Trenčiansky Bid Book sme nazvali „Pestovanie zvedavosti“. Práce na ňom v týchto dňoch finišujú. Odovzdaný musí byť v novembri, kedy sa k nám príde pozrieť aj komisia. Tá v decembri rozhodne, ktoré z troch slovenských miest získa významný transformačný titul.

Našu kandidatúru na Európske hlavné mesto kultúry podporuje aj mesto Zlín. Na stretnutí so zástupcami mesta, Univerzity T. Baťu a platformy Kreatívny Zlín diskutoval v auguste náš tím aj o tom, ako nám ich skúsenosti môžu pomôcť udržať mladých ľudí v meste a poskytnúť im kvalitné kultúrno-kreatívne prostredie. Viac na www.trencin2026.sk.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!