Podporme Krajšie Slovensko, hlasujme za Trenčín

20. 3. 2018

Občianske združenie Pre prírodu z Trenčína sa prihlásilo do súťaže Krajšie Slovensko s projektom „Vŕbové arborétum s náučným chodníkom“. Podmienkou finančnej podpory sumou 1 500 eur na jeho realizáciu je najvyšší počet hlasov spomedzi štyroch projektov na západnom Slovensku. Hlasovať môže každý z nás len raz, preto je dôležité, aby nás bolo čo najviac.V rámci projektu chce o.z. Pre prírodu na pravom brehu Váhu v okolí nového železničného mosta obnoviť zeleň a založiť prvé Vŕbové arborétum v Trenčianskom kraji. Plánujú tam vysadiť 30 stromov, kvetinovú lúku a vybudovať 200 m dlhý bezbariérový chodník z recyklovaných paliet. Areál arboréta doplnia o atraktívne oázy pre vzdelávanie detí – vŕbový tunel, štrkovú záhradu pre výučbu umenia, lezeckú vežu so šmýkačkou, úkryty pre zvieratá, hmyzí hotel a vtáčie kŕmidlá.
 


Ich plánom je aj vyrobiť netradičné lavičky s vertikálnymi výsadbami a osadiť dve solárne osvetlenia. Cieľom projektu je zároveň vznik ENVIRO učebne na podporu vzdelávania detí už od predškolského veku.  


Hlasovať za tento projekt môžeme do 30. apríla (do 23.59 h) výlučne na www.krajsieslovensko.sk, kde treba vyplniť číslo projektu, za ktorý chceme hlasovať a svoju emailovú adresu. Pozor, počas celej doby hlasovania môže každý z nás podporiť skvelý trenčiansky projekt s číslom 3 len raz.


 
Výsledky hlasovania budú zverejnené na stránke www.krajsieslovensko.sk najneskôr 14. mája 2018.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!