Podchod na Sihoť žiari farbami

2. 10. 2019

Podchod na Sihoť (alebo aj zo Sihote) pri Základnej umeleckej škole K. Pádivého zmenil svoju tvár. Sivé steny a pochmúrny dojem vystriedali svetlé farby a príjemný pocit. Šlo o ďalšiu vydarenú spoluprácu Mesta s renomovaným graffiti artistom. Rastislav Nomad Jakubek je autorom návrhu i realizácie diela, ktoré pri prechode podchodom obdivuje asi každý.

 

Ešte v minulom roku tu boli sivé steny vymaľované na bielo a pribudlo tu i nové LED podsvietenie. No a dnes sa v tomto priestore spojili  farby do sympatickej mozaiky.

podchod Sihoť Nomad

Rastislav Jakubek je aj autorom diela v átriu pod Mestskou vežou. Na zadných stenách budov mestského a okresného úradu vytvoril neobyčajné umelecké dielo. Využil prirodzenú štruktúru fasády a nasprejoval na ňu šesťfarebnú mozaiku, ktorá vychádza z  motívov ľudovej výšivky.

podchod Nomad

Svojou maľbou oživil i schody pri Základnej škole na Východnej ulici a rovnako je jeho prácou i vizualizácia Trenčianskeho hradu v podchode pod Hasičskou ulicou.

Mesto s ním spolupracovalo aj pri rekonštrukcii oporného múra pod cintorínom na Cintorínskej a Soblahovskej ulici. Múr dnes zdobí umelecká mozaika. Je pravdou, že na niektorých miestach došlo k poškodeniu múra, preto sa tu R. Jakubek ešte vráti a na dotknutých miestach mozaiku doplní.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!