Pod Trenčianskym hradom vyrastie Laugaricio

6. 9. 2007

          Investorská spoločnosť Trenčín Retail Park, a.s., za ktorou stojí realitný fond Czech and Slovak Property Fund B.V. (CSPF) pripravuje v Trenčíne výstavbu nákupného centra Laugaricio. Celková výška investície do areálu obchodov a služieb má dosiahnuť približne 2,8 miliardy korún. Investičným poradcom fondu je spoločnosť CSIA, ktorá je zároveň správcom jeho aktív v Českej republike a na Slovensku. Predaj pozemku s rozlohou 17,6 hektárov investorovi sprostredkovala poradenská spoločnosť Apollo Property (SK).


          Obchodno-spoločenské centrum vyrastie na južnom okraji Trenčína v blízkosti obchodných domov Tesco a Nay. Výstavba areálu s celkovou plochou 17,5 hektára sa podľa slov Kataríny Lindbergh, investičnej manažérky CSIA začne začiatkom budúceho roka. Navrhované nákupné centrum je situované smerom k obci Trenčianska Turná. Z juhozápadu ho ohraničuje cesta II/507, za ktorou sa nachádza areál OC Tesco.


          Celková čistá predajná plocha dosiahne 67-tisíc štvorcových metrov. V prvej fáze pribudne vo východnej časti pozemku objekt nákupného móla s prenajímateľnou plochou 25-tisíc m², ktorý bude pozostávať z galérie, supermarketu a menších obchodných prevádzok. V tejto etape projektu vzniknú na západe pozemku popri ceste aj menšie prenajímateľné jednotky pre podnikateľské služby so zastavanou plochou 900 až 1500 m². Súčasťou bude tiež 800 parkovacích miest. Investičné náklady prvej fázy dosiahnu približne 1,8 mld. korún.


          V druhej fáze, ktorá bude závisieť od dopytu klientov, plánuje investor rozšírenie nákupného móla o ďalších 15-tisíc m². Tak isto pribudne druhá samostatná budova, vhodná pre veľký reťazec. Táto fáza si vyžiada finančné náklady vo výške zhruba jednej miliardy korún. Dva pozemky, ktoré sú súčasťou areálu ponúkne investor na predaj konkrétnemu záujemcovi.


          CSIA je spoločný podnik medzi realitnou spoločnosťou Quinlan Private Golub a spoločnosťou CEC Capital. Je to exkluzívny investičný poradca a správca aktív fondu nehnuteľností Czech and Slovak Property Fund B.V. (CSPF). CSPF je fond nehnuteľností zameraný na strednú Európu, hlavne Českú republiku a Slovensko. Fond sponzoruje Česká spořitelna, ktorá je zároveň jedným z investorov. Celková hodnota investícií fondu má dosiahnuť 400 miliónov eur.


Text so súhlasom autora Martina Rojka prevzalo Mesto Trenčín z týždenníka Trend.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!