Počet zaočkovaných Trenčanov stúpa

15. 10. 2021

Okres Trenčín zostáva z hľadiska epidemiologickej situácie naďalej v I. stupni ohrozenia, podľa Covid automatu sme teda stále v červenej farbe. V trenčianskom okrese pribudlo od 7. do 13. októbra 164 pozitívnych ľudí na Covid – 19. Dobrou správou je, že stále stúpa počet obyvateľov nášho mesta, ktorí sa rozhodli pre vakcínu.

K 14. októbru 2021 bolo po 1. dávke očkovacej látky v Trenčíne 29 740 ľudí, teda 53,02 %. Pre druhú dávku vakcíny sa rozhodlo k rovnakému dátumu 28 329 Trenčanov, čo je 50,50 % z celkového počtu obyvateľov. Plne zaočkovaných je 28 652 (51,08%) ľudí, žijúcich v Trenčíne.

Od pondelka 18. októbra 2021 sa pre karanténu budú dištančne učiť žiaci 8 tried základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trenčín. Z nich by sa v utorok 19. októbra mali dve triedy vrátiť do škôl. V mestských materských školách sú otvorené všetky triedy, okrem jednej, ktorej karanténa končí v utorok 19. októbra.

Vo Fakultnej nemocnici Trenčín je k 15.októbru 2021 hospitalizovaných 36 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19, z toho traja sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Približne 70 % pacientov hospitalizovaných s koronavírusom nie je zaočkovaných,“ doplnila hovorkyňa Fakultnej nemocnice Trenčín Martina Holecová.

V nemocnici sú zakázané návštevy na všetkých jej oddeleniach. Nemocnica pre zvýšený nárast pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID 19 bola nútená pristúpiť k čiastočnému obmedzeniu plánovaných operačných výkonov. Zdravotná starostlivosť onkologickým a akútnym pacientom, vrátane zdravotnej starostlivosti súvisiacej s pôrodom je naďalej poskytovaná v plnom rozsahu.

Po tom, ako ukončilo svoju činnosť veľkokapacitné očkovacie centrum na výstavisku, stále platí možnosť zaočkovať sa v nemocnici. Vakcinačné centrum nájdete vedľa neurologického a psychiatrického pavilónu, na začiatku hlavného parkoviska. Očkujú vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Na očkovanie sa môžete registrovať: www.korona.gov.sk Keď odošlete vyplnený registračný formulár, doručia vám pozývaciu SMS s termínom, kedy máte na vakcináciu prísť. 

Aj bez registrácie

Fakultná nemocnica Trenčín ponúka aj možnosť zaočkovania bez registrácie. Termíny a časy pravidelne aktualizujú na stránke Ministerstva zdravotníctva SR.

Ďakujeme všetkým, ktorí chránia seba i ostatných!

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!