Počasie robí vrásky na čele vodníkovi Valentínovi

1. 12. 2009

Trenčiansky vodník Valentín sa teší na nápor korčuliarov. Jediné, čo zatiaľ bráni spusteniu siedmej sezóny mobilnej ľadovej plochy na Štúrovom námestí, sú na toto ročné obdobie netradične vysoké teploty.


Moderná mobilná ľadová plocha s rozmerom viac než 300 metrov štvorcových ponúkne záujemcom bezplatné korčuľovanie denne od 10.00 do 21.00 hod. V dopoludňajších hodinách bude klzisko k dispozícii školám z mesta Trenčín a blízkeho okolia. Na dodržiavanie poriadku a bezproblémové fungovanie ľadového zrkadla bude dohliadať prevádzkar.


Ako každý rok, aj po skončení uplynulej zimnej sezóny prebehla pravidelná údržba jednotlivých častí mobilnej ľadovej plochy, urobil sa nový náter a nevyhnutné opravy. Uskutočnila sa aj výmena poškodených častí fólie a polystyrénových platní, ktoré tvoria súčasť podkladovej vrstvy pre ľad. Technika je teda na začiatok novej sezóny pripravená.


Už len treba, aby denná teplota klesla pod 7 stupňov, a výrobe ľadu už nič nebude stáť v ceste. Prevádzka klziska sa môže začať, keď vrstva ľadu bude mať hrúbku minimálne 8 centimetrov. Výroba ľadu v priaznivých poveternostných podmienkach by nemala trvať dlhšie než pár dní.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!