Po šiestich týždňoch od búrky odvolali mimoriadnu situáciu

26. 9. 2008

    Po šiestich týždňoch od ničivej búrky odvolal dnes napoludnie primátor Trenčína Branislav Celler mimoriadnu situáciu. Krízový štáb vyčíslil škody na mestskom majetku a na verejných priestranstvách na vyše 4,93 milióna korún (163 646 €). Škody na majetku obyvateľov mesta a podnikateľov sú pritom omnoho väčšie.
   Mestskí poslanci koncom augusta schválili uvoľnenie 5 miliónov korún (165 970 €) na pôžičky pre obyvateľov, ktorým veterná smršť napáchala škody na majetku. Mesto doposiaľ zaznamenalo šesť individuálnych žiadostí od fyzických osôb a päť od združení vlastníkov bytov. Ako ďalej agentúru SITA informovala Jana Marková z kancelárie trenčianskeho primátora, individuálnym žiadostiam vyhoveli a rozdelili 480-tisíc korún (15 933 €). Bytovým družstvám mesto dalo k dispozícii makléra, ktorý pomáha získať zálohy od poisťovní. Martinovi Stránskemu, ktorý býva na najvyššom poschodí bytovky na Karpatskej ulici na Novinách, kde vietor strhol strechu, mesto ponúkne dvojizbový byt na sídlisku Juh, aby nemusel do Trenčína dochádzať od rodičov.
   Nočná búrka sprevádzaná mimoriadne silným vetrom sa prehnala nad Trenčínom a okolím v noci z 15. na 16. augusta, povytrhávala a poškodila pravdepodobne až stovky striech a pováľala množstvo stromov. Okrem Trenčína búrka postihla aj 14 okolitých obcí, medzi nimi Zamarovce, kde podľa starostu Jána Plška poškodila 70 domov. Padajúce stromy a lietajúce strechy nikoho vážne nezranili.

(SITA, rc;mt)


Publikovanie alebo ďalšie šírenie obsahu správ  SITA  je bez predchádzajúceho písomného súhlasu  porušením autorského zákona.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!