Po meste sa pohybujú podvodníci a vydávajú sa za zamestnancov ZSE

3. 5. 2018

Zameriavajú sa najmä na seniorov, od ktorých pod zámienkou kontroly ističa inkasujú peniaze. Západoslovenská energetika upozorňuje zákazníkov, aby požadovanú sumu neuhrádzali.

V uplynulých dňoch navštívili a podviedli falošní zamestnanci spoločnosti seniorov na Sihoti a na Soblahovskej ulici v Trenčíne.

„Osoba, ktorá sa vydáva za zamestnanca ZSE, príde do bytu zákazníka pod zámienkou kontroly ističa. Po obhliadke ističa zinkasuje 60 eur,“ povedala hovorkyňa ZSE Michaela Dobošová a stým, že ZSE sa dištancuje od podobnej aktivity a upozorňuje zákazníkov, aby boli ostražití a v žiadnom prípade na takúto výzvu nereagovali a požadovanú sumu neuhrádzali.

Všetky platby, ktoré súvisia s dodávkou a distribúciou elektriny a plynu, ZSE realizuje vo forme faktúr. Zástupcovia spoločnosti nikdy nevyžadujú úhradu faktúry, alebo iné platby, v hotovosti. Navyše, kontrola ističov je služba, ktorú spoločnosť ani neposkytuje.

„Zákazníkom odporúčame,  aby si pred tým, ako poskytnú akékoľvek informácie, overili totožnosť osoby. Zástupca spoločnosti musí byť viditeľne označený preukazom,“ vysvetlila M. Dobošová.

V prípade, že majú zákazníci pochybnosti o dôveryhodnosti pracovníka, ktorý sa vydáva za zástupcu spoločnosti ZSE, môžu si jeho meno overiť na Zákazníckej linke  ZSE 0850 111 555.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!