Plošné testovanie na COVID-19 v Trenčíne a nábor pracovníkov

22. 10. 2020

Na celoplošné testovanie na Covid – 19 sa pripravuje i mesto Trenčín. Ešte do štvrtkového večera (22.10.2020) chýbali samosprávam potrebné informácie k tomuto projektu. Dnes je už veľa vecí jasnejších.

Čo je dôležité vedieť?

  • testovanie je dobrovoľné
  • neodporúča sa len tým, ktorí majú nad 65 rokov a trávia väčšinu času vo svojich domovoch, prípadne všetkým obyvateľom so zníženou mobilitou či zdravotnými obmedzeniami, ktorí sa prirodzene vyhýbajú sociálnemu kontaktu
  • testovanie sa netýka ani detí do 10 rokov
  • na testovaní sa nezúčastnia klienti domovov sociálnych služieb a hospitalizovaní pacienti v nemocniciach, ktorých otestujú priamo v zariadeniach
  • viac sa dočítate v článku Ministerstva obrany SR

Kde nájdem viac informácii?

Viac informácii sa dozviete na webe www.somzodpovedny.sk, prípadne na webe Ministerstva obrany spolocnazodpovednost.mil.sk.

Kedy sa môžem ísť otestovať?

  • sobota 31.10., nedeľa 1.11. (1. testovanie)
  • sobota 7.11., nedeľa 8.11. (opakované testovanie)
  • vždy od 7:00 do 12.00 a od 13.00 do 22.00 h

Kam sa môžem ísť otestovať?

Je pravdepodobné, že vo viacerých prípadoch bude odberové miesto totožné s volebnou miestnosťou. Môže však dôjsť i ku zmenám. Ak to bude organizačne a technicky možné, budú niektoré odberové miesta i vo vonkajšom priestranstve. Všetky navrhnuté odberové miesta budú schvaľovať príslušníci Ozbrojených síl SR.

Okamžite, ako bude hotový definitívny zoznam miest na testovanie, ho zverejníme na tejto stránke.

Ako bude testovanie vyzerať a kedy dostanem výsledok?

Ministerstvo obrany SR zverejnilo video, v ktorom ilustruje priebeh testu. Výsledok, resp. certifikát by ste mali získať po 15 minútach od odobratí steru. Musíte si naň počkať. Dostanete ho v obálke priamo na mieste.

 

Chcete pomôcť ako zdravotník?

Ďakujeme! Vyplňte tento formulár:

Formulár na prihlásenie sa zdravotníkov v TN

 

Chcete v Trenčíne pomôcť administratívny?

Ďakujeme za Váš záujem! V pondelok o 14:30 sme zastavili dotazník pre ADIN pracovníkov a dobrovoľníkov, nahlásilo sa viac ako 450 osôb. V utorok začneme poporade záujemcov kontaktovať až kým nenaplníme odberné miesta.

Do testovacieho tímu potrebujeme dvoch administratívnych pracovníkov a ľubovoľný počet dobrovoľníkov. Počas testovacieho dňa majú pracovníci nárok na hodinovú prestávku od 12.00 do 13.00 h.

Administratívnych pracovníkov, resp. dobrovoľníkov deň pred začatím testovania (vo štvrtok 29.10. a 5.11.) tiež otestujú.

Formulár na prihlásenie sa v Trenčíne

Administratívny pracovník

Vykonáva zodpovednú prácu, kde sa nesmie pomýliť. Bude registrovať prichádzajúce osoby na testovanie a vykonávať s tým spojené administratívne úkony. Ministerstvo obrany zabezpečí respirátory, viaceré chirurgické rukavice, jednorázové obleky, jednorázové chirurgické plášte, štít/okuliare. Ministerstvo obrany SR určilo dennú odmenu pre administratívneho pracovníka 70 eur za deň. Mesto Trenčín poskytne stravné lístky v hodnote 8 eur za deň.

Dobrovoľník

Vykonáva pomocné práce pre testovací tím. Usmerňuje čakajúcu verejnosť a pod. Ministerstvo obrany zabezpečí respirátory, viaceré chirurgické rukavice. Mesto Trenčín poskytne stravné lístky v hodnote 8 eur za deň.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!