Plne zaočkovaných je viac ako 50% Trenčanov

8. 10. 2021

Epidemiologická situácia v okrese Trenčín zodpovedá I. stupňu ohrozenia, podľa Covid automatu zostávame v červenej farbe. Zaočkovanosť obyvateľov nášho mesta proti ochoreniu Covid-19 sa opäť zvýšila.

K 7. októbru 2021 bolo po 1. dávke vakcíny v Trenčíne 29 560 ľudí, teda 52,70 %. Plne zaočkovaných bolo k rovnakému dátumu 28 085 Trenčanov, čo je 50,07 % z celkového počtu obyvateľov.

Aktuálne sa pre karanténu učia žiaci 3 tried základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trenčín dištančne. V mestských materských školách sú otvorené všetky triedy.

Vo Fakultnej nemocnici Trenčín je k 8.októbru 2021 hospitalizovaných 36 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19, z toho traja sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu.

V nemocnici sú zakázané návštevy na všetkých jej oddeleniach. Navyše, nemocnica pre zvýšený nárast pacientov hospitalizovaných s ochorením COVID 19 bola nútená s účinnosťou od 1.10.2021 pristúpiť k čiastočnému obmedzeniu plánovaných operačných výkonov. Ubezpečuje však, že zdravotná starostlivosť onkologickým a akútnym pacientom, vrátane zdravotnej starostlivosti súvisiacej s pôrodom je naďalej poskytovaná v plnom rozsahu.

Po tom, ako ukončilo svoju činnosť veľkokapacitné očkovacie centrum na výstavisku, stále platí možnosť zaočkovať sa v nemocnici. Vakcinačné centrum nájdete vedľa neurologického a psychiatrického pavilónu, na začiatku hlavného parkoviska. Očkujú vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Na očkovanie sa môžete registrovať: www.korona.gov.sk Keď odošlete vyplnený registračný formulár, doručia vám pozývaciu SMS s termínom, kedy máte na vakcináciu prísť. 

Aj bez registrácie

Fakultná nemocnica Trenčín ponúka aj možnosť zaočkovania bez registrácie. Termíny a časy pravidelne aktualizujú na stránke Ministerstva zdravotníctva SR.

Ďakujeme všetkým, ktorí chránia seba i ostatných!

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!