Plne zaočkovaných je takmer 50% Trenčanov

24. 9. 2021

Trenčín zostáva aj na prelome septembra a októbra podľa Covid automatu v I. stupni ohrozenia, teda v červenej farbe.

K 24. septembru 2021 bolo po 1. dávke vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v Trenčíne 29 235 ľudí, teda 52,12 %. Plne zaočkovaných bolo k rovnakému dátumu 27 837 Trenčanov, čo je 49,62 % z celkového počtu obyvateľov.

K rovnakému dátumu sa učili žiaci dvoch tried základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trenčín dištančne. Boli v karanténe.

Vo Fakultnej nemocnici Trenčín majú k dnešnému dňu (24.9.) hospitalizovaných 34 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Z toho traja pacienti sú na COVID-OAIM, napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Ďalších 20 hospitalizovaných ľudí  čaká na výsledky testov.

Po tom, ako ukončilo svoju činnosť veľkokapacitné očkovacie centrum na výstavisku, stále platí možnosť zaočkovať sa v nemocnici. Vakcinačné centrum nájdete vedľa neurologického a psychiatrického pavilónu, na začiatku hlavného parkoviska. Očkujú vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Na očkovanie sa môžete registrovať: www.korona.gov.sk Keď vyplníte a odošlete registračný formulár, doručia vám pozývaciu SMS s termínom, kedy máte na vakcináciu prísť. 

Aj bez registrácie

Fakultná nemocnica Trenčín ponúka aj možnosť zaočkovania bez registrácie. Termíny a časy pravidelne aktualizujú na stránke Ministerstva zdravotníctva SR.

Ďakujeme všetkým, ktorí chránia seba i ostatných!

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!