Piatkový Hudobný piknik bude patriť LadyMoon

17. 7. 2018

Trenčianski jazzmani špeciálne pre túto príležitosť vytvorili zvláštny set, ktorý premiérovo predstavia v piatok 20. júla 2018 o 19.00 hodine v Átriu pod Mestskou vežou.

Štvorica výborných muzikantov nás nechá nahliadnuť do svojho podivného vesmíru rôznych hudobných tradícií v ktorom sa nechávajú inšpirovať. Zdrojmi inšpirácie nie sú len hudobné odkazy veľkých svetových jazzových osobností a populárnych domácich autorov, ale tešiť sa môžeme aj na ich  vlastnú tvorbu.

LadyMoon bol na začiatku náhodne vytvorený projekt dvoch známych trenčianskych jazzových muzikantov (Adrian Vitaloš – gitara a Erich Vladár – klávesové nástroje), ktorí sa spolu vydali na hudobnú púť v roku 2014. Zvuk tohto zoskupenia bol v prvých rokoch výrazne ovplyvnený nahrávkami veľkých jazzových legiend ako Bill Evans a Jim Hall. Neskôr sa hudobný vývoj posúval do spolupráce s inými jazzovými hudobníkmi a s tým prišiel aj menej ortodoxný hudobný prejav.

V súčasnosti  sa LadyMoon prezentuje aj vlastnou tvorbou, ktorá sa otvára aj štýlovo menej vyhraneným hudobným postupom. Na ich koncertoch môžete zažiť otvorenú a originálnu komunikáciu hudobníkov s jazzovými štandardami, ale aj prekvapujúcimi interpretáciami svetových a slovenských autorov populárnej hudby.

Na Hudobnom pikniku sa LadyMoon predstaví v zostave:

Adrian Vitaloš – gitara

Erich Vladár – klávesové nástroje

Tomáš Jurica – basová gitara, kontrabas

Dušan Rozemberg – bicie nástroje

Vstup je voľný.

w_p_ladymoon

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!