Parkovisko pred Južankou namiesto tržnice

10. 7. 2006

          Na mieste nefunkčnej tržnice na trenčianskom sídlisku Juh postavia parkovisko pre potreby zrenovovaného nákupného strediska Južanka. Primátor Branislav CELLER predaj pozemkov pod tržnicou obhajuje, pretože Južanka má menej parkovacích miest ako prikázal dopravný inšpektorát.


          Pozemok s tržnicou sa nachádza oproti Južanke. Podľa B. Cellera, nápad zriadiť tržnicu s predajom zeleniny priamo na sídlisku sa minul účinku, namiesto predavačov sa na mieste po večeroch stretávajú mladí vandali pod vplyvom alkoholu či omamných látok. Pozemky mesto predalo po 600 korún za štvorcový meter, investor sa taktiež zaviazal zlikvidovať súčasnú tržnicu.


          Na otázku, či by nebolo vhodnejšie pozemok využiť na iný účel, primátor uviedol, že boli nápady využiť pozemok ako námestie. Podľa slov B. Cellera to pre polohu tržnice vedľa hlavnej cesty nie je vhodné. B. Celler pripomenul, že rozsiahla humanizácia najväčšieho trenčianskeho sídliska by mohla byť uskutočnená v rokoch 2007 až 2013, keď na tieto účely Európska únia vyčlení značné prostriedky.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!