Parkovanie na námestí vás môže vyjsť draho

3. 5. 2013

Pokuta až do výšky 60 eur môže byť uložená vodičovi, ktorý svoje auto zaparkuje na Mierovom námestí. Mestská polícia sa na podnet občanov chystá vjazd áut do tejto pešej zóny ostro sledovať a prísne postihovať.


Pešia zóna je podľa zákona o cestnej premávke určená predovšetkým pre chodcov. Vodič smie do nej vojsť len ak mu to povoľuje dopravná značka. V prípade značky umiestnenej pred vjazdom na Mierové námestie ide o povolenie pre bicykle, vozidlá s označením ZŤP, vozidlá opravárenských a havarijných služieb, obyvateľov námestia, svadby, užívateľov garáží a v čase od 5.00 do 11.00 hodiny aj pre vozidlá zásobovania.


„Za zásobovanie sa nepovažuje ak majiteľ alebo prevádzkar súkromnej firmy vchádza do úseku za účelom vykonania kontroly, alebo administratívnej práce vo svojej firme alebo prevádzke, ak zákazník pošty vezie na hlavnú poštu poštové zásielky alebo ich vyberá, ani ak zákazník banky, vezie do banky veľký finančný obnos,“ upozorňuje náčelník Mestskej polície v Trenčíne Stanislav Bero.


V pešej zóne je podľa zákona navyše zakázané aj státie vozidiel. Na základe opakovaného porušovania týchto pravidiel Mestská polícia v najbližšej dobe pristúpi k dôraznej kontrole ich dodržiavania. Vodičom pritom hrozí pokuta až 60 eur.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!