Parkovanie kolobežky má svoje pravidlá

4. 8. 2020

Zdieľanie elektrických kolobežiek sa v Trenčíne začalo a väčšina ľudí pri ich zapožičaní akceptuje jasne nastavené pravidlá. No, žiaľ, sú i takí, ktorí odstavia kolobežku napríklad v strede chodníka. Okrem toho, že je to bezohľadné voči chodcom, je to zároveň neakceptovateľné. Je to na pokutu! Preto ešte raz pripomíname, ako a kde parkovať, respektíve neparkovať!

Ako a kde správne parkovať?

Ak je v okolí cyklostojan, zaparkujte kolobežku k nemu. Ak v okolí nie je cyklostojan, zaparkujte kolobežku na chodníku tak, aby nikomu neprekážala. Musí tam zostať dostatok miesta aj pre kočiar s dieťaťom alebo invalidný vozík. Aplikácia v telefóne vás vyzve, aby ste zaparkovanú kolobežku odfotografovali. Ak zle zaparkujete, príde vám upozornenie. Kolobežky nenechávajte na cestách, v strede chodníkov, spadnuté na zemi a pod. Opakované zlé parkovanie bude viesť k zablokovaniu vášho užívateľského účtu.

Kde kolobežku neparkovať?

Na mostoch, na Mierovom námestí, v nemocnici, v lesoparku Brezina. Parkovanie mimo mesta je pokutované sumou 30 eur.

Zóny s obmedzenou rýchlosťou a zákazom parkovania bude mesto v spolupráci so spoločnosťou Bolt priebežne vyhodnocovať. V budúcnosti môžu pribudnúť ďalšie zóny s obmedzenou rýchlosťou a zákazom parkovania tak, aby sa cítili všetci účastníci mestskej premávky bezpečne.

Pripomíname, že ide o komerčnú službu v testovacej prevádzke. Fungovanie systému a správanie sa jazdcov budú priebežne vyhodnocované. 

Koho treba kontaktovať, ak vidíte zle zaparkovanú kolobežku?

Túto vec nehláste mestskej polícii, ale všetky podnety a pripomienky smerujte na prevádzkovateľa služby https://bolt.eu/sk/scooters/ e-mailom na adrese trencin@bolt.eu alebo podľa návodu nižšie.

Ako nahlásiť zle zaparkovanú kolobežku?

 

Mapa s vyznačenými hranicami mesta, zónami s obmedzeným parkovaním a obmedzenou rýchlosťou, ako aj s miestami, kde ráno kolobežky nájdete po nočnom nabíjaní.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!