Parkovanie a zmena dopravy v okolí cintorína pod Juhom

23. 10. 2018

Mesto upravuje počas obdobia Dušičiek dopravnú situáciu na Soblahovskej ulici pri cintoríne tak, aby bola bezpečná a zároveň, aby tu dočasne pribudli možnosti parkovania. Zmena dopravného režimu bude platiť od piatka 26. októbra 2018 popoludnia až do pondelka 5. novembra 2018 dopoludnia.

V tomto časovom rozmedzí bude možné bez úhrady parkovať na časti Cintorínskej ulice, ktorá bude zjednosmernená v úseku od križovatky so Soblahovskou po križovatku s Tatranskou ulicou. Na spôsob parkovania vodičov upozornia prenosné dopravné značky. Autá sa späť na Soblahovskú ulicu dostanú cez ulice Tatranská a Krátka. Bezplatne v spomínanom období zaparkujete aj na novovybudovanom parkovisku na Cintorínskej ulici, na parkovisku na Strojárenskej pri vjazde do dvora materskej školy. Parkovať bude ale možné aj v uličke od kaplnky smerom k parku pod Juhom.

Po dohode so spoločnosťou Lidl bude sprístupnené parkovisko pri supermarkete od 27. októbra do 4. novembra 2018 aj pre návštevníkov cintorína.

Na ostatných parkoviskách v tejto lokalite platí v pracovných dňoch bežný režim a parkoviská sú spoplatnené od 0.00 h do 24.00 h. Cez sviatočné dni 30. októbra 2018 a 1. novembra 2018 a tiež cez víkendy je parkovanie v Trenčíne bezplatné. Na sídlisku Juh nie je ešte parkovanie zregulované a tak tu vodiči za parkovanie neplatia ani počas pracovných dní.

Prosíme o rešpektovanie i dočasných dopravných značení v záujme plynulosti a bezpečnosti premávky!

Cintorin-dusicky-november-parkovanie

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!