Parkovaciu kartu si môžete predĺžiť elektronicky

28. 2. 2019

Parkovaciu kartu si predĺžite v klientskom centre. Výhodnejšie je to však bez návštevy úradu, elektronicky na stránke karty.parkovanietrencin.sk.

Pred dvomi rokmi, 15. marca, začalo mesto regulovať parkovanie a k tomuto dátumu končí platnosť približne 2500 parkovacích kariet.

Pre bezproblémové vybavenie je vhodné nenechávať si predĺženie karty na poslednú chvíľu a vybaviť si ho radšej elektronicky, cez používateľské konto.

Je to jednoduchý spôsob, kedy nemusíte chodiť na úrad práve v čase, kedy sa tam dá očakávať viac ľudí a teda na vybavenie môžete čakať dlhšie.

Ako postupovať?

Cez užívateľské konto odošlete elektronickú žiadosť, priložíte sken alebo foto platnej zelenej karty a po jej spracovaní dostanete na e-mail platobné údaje.

Parkovaciu kartu potom môžete uhradiť bankovým prevodom alebo aj platobnou kartou. Bankový prevod trvá približne dva až tri pracovné dni. Parkovacia karta bude aktívna až po pripísaní úhrady na účet mesta, nie dátumom zadania platby.

Ak potrebujete mať kartu čo najskôr aktívnu, odporúčame využiť úhradu platobnou kartou cez konto. V tomto prípade je karta platná hneď po úhrade.

Elektronicky aj v predstihu

Elektronickú žiadosť o predĺženie môžete poslať už v predstihu a po vybavení aj uhradiť. Nemusíte mať obavu, že prídete o časť zaplateného parkovného.

Platnosť novej karty začne plynúť až po vypršaní predchádzajúcej. Teda ak kartu, ktorej končí platnosť 14. 3. 2019 uhradíte napríklad 5. 3. 2019, platiť začne až od 15. 3. 2019.

Samozrejme, stále zostáva možnosť ísť do klientskeho centra. Na predĺženie karty, ak nedošlo k žiadnym zmenám vozidla či osoby držiteľa karty, stačí predložiť na overenie iba malý technický preukaz, resp. zelenú kartu a preukaz totožnosti. Žiadosť vytlačí obsluha.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!