Park v sobotu ožije festivalom Priestor

4. 9. 2019

V sobotu 7. septembra 2019 sa môžete okrem festivalu Pri trenčianskej bráne na Mierovom námestí a festivalu Aróma pri Posádkovom klube prejsť aj do Parku M. R. Štefánika, ktorý od 13.00 ožije umením, kultúrou a priateľskými stretnutiami.

„Po vzore mnohých iných mestských parkov, kde ľudia radi trávia svoj voľný čas oddychovaním, piknikovaním alebo inými aktivitami, sa aj mesto Trenčín, napríklad zorganizovaním pikniku v parku, a my naším festivalom snažíme, aby bol v parku život a neslúžil iba ako tranzit medzi stanicou a centrom. Výrazne tomu pomohla vydarená revitalizácia, no stále máme pocit, že ešte potrvá, kým tu ľudia začnú vo veľkom tráviť čas,” hovorí organizátorka festivalu PRIESTOR Terina Barčáková.

Jeho druhý ročník otvorí po jóge s Misha Yoga Studio Komorný orchester mesta Trenčín s hosťami zo ZUŠ K. Pádivého. Vystúpi tiež Matwe Drappenmadchenfeller, ktorému sa swingovými rytmami podarilo roztancovať park aj na prvom ročníku. Z Trenčína pochádza aj Juraj Pienčák s umeleckým menom 3ever. Okrem lokálnych umelcov sa môžete tešiť na Ďžumelca – jednočlenný hudobný projekt z Košíc, z Bratislavy príde Blame Your Genes – sólový elektronický projekt Lukáša Zdurienčíka a obľúbená kapela Tolstoys. Do tanca zahrá Ministerstvo kultúry DJ set.

Hudbu bude striedať čítanie autorskej poézie a prózy DIVOTVORBA. Priestor dostane študentský časopis HMOTA, za ktorým stoja študentky z Gymnázia Ľ. Štúra. Z Trenčína a okolia budú predajcovia dizajnérskeho trhu. Čoraz populárnejšou formou, ako sa dostať k novému oblečeniu je DOKOLA Fashion Swap. Každý návštevník môže priniesť maximálne 5 kúskov oblečenia a zameniť ich za kúsky od ostatných návštevníkov. Musia byť však čisté a v dobrom stave.

„Touto aktivitou chceme aj my prispieť k udržateľnosti módy a bojovať s nadmerným plytvaním v módnom priemysle,” dodáva organizátorka Natália Kaščáková. Sprievodné aktivity festivalu: Slack line – kráčanie po lane, Hangár zóna s možnosťou zahrať si ping-pong či stolný futbal, iHRYsko so spoločenskými hrami. Celé podujatie bude za dobrovoľný príspevok.

priestor_grafika

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!