Park pod Juhom budú kosiť aj počas sviatku

6. 5. 2019

V týchto dňoch sa v našom meste končí prvé celoplošné kosenie verejných trávnatých plôch. Upozorňujeme obyvateľov, že Park pod juhom budú kosiť aj v stredu 8. mája 2019, napriek tomu, že bude štátny sviatok. 

Kým ešte v roku 2015 zabezpečovala kosenie v Trenčíne spoločnosť Marius Pedersen, v roku 2016 sa mesto rozhodlo vysúťažiť službu na štyri roky pre jednotlivé mestské časti samostatne. Výsledkom je rýchlejšie pokosenie verejnej zelene v rovnakom čase vo všetkých mestských častiach za primerané ceny. 

V tomto roku nastavený režim ešte pokračuje. Mestskú časť Západ kosia Záhradnícke služby Klačanský, s.r. o., Dubnica nad Váhom, mestskú časť Sever  landart, s.r. o., Trenčín, mestskú časť Stred kosí spoločnosť AB Facility, s.r. o., Bratislava a mestskú časť Juh kosí HALMEX – MG, s.r. o., Trenčín.

Historické centrum a vybrané areály škôl a škôlok kosí i naďalej Mestské hospodárstvo a správa lesov. Školy, ktoré majú kosačku, si svoj areál kosia samy.

V prípade daždivého počasia a následného oteplenia je vysoký predpoklad, že bude nutné plynule prejsť do druhého celoplošného kosenia.

 

 

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!