Oživme spomienky v dotyku

8. 11. 2006

          Mladí zanietení Trenčania pod záštitou Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ), v spolupráci s Mestom Trenčín a študentmi Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne, druhýkrát organizujú kultúrne podujatie pri príležitosti Medzinárodného dňa študentov s názvom Deň študentov – Oživme spomienky v dotyku. Uskutoční sa 14. novembra na Mierovom námestí a v priestoroch ArtKina Metro od 13.00 do 18.00 h.


          „ŠRVŠ citlivo sleduje vývoj v radoch vysokoškolských študentov, kde odkaz 17. novembra roku 1939 doslova zapadá do zabudnutia.  Preto je jej cieľom pripomenúť širokej verejnosti udalosti novembrových dní roku 1989 a najmä mladej generácii objasniť historické súvislosti s novembrom 1939, kedy vyšli  do pražských ulíc tisícky  študentov, aby protestovali proti nacistickej okupácii a reagovali tak na zastrelenie študenta medicíny Jana Opletala,“ povedala koordinátorka tohto kultúrneho podujatia Katarína Jonáková.


          Podujatie začína  o 13.00 h v priestoroch ArtKina Metro na Mierovom námestí verejnou diskusiou s aktérmi nežnej revolúcie a inými zaujímavými hosťami. Pozvanie o.i. prijali Magda Vášáryová, Jaroslav Olah, Ján Mrlina, Michal Kaščák. Diskusia doplnia autentické zábery a dokumenty STV z tohto obdobia.


          O 15.00 h bude na Mierovom námestí podujatie pokračovať bohatým kultúrnym programom. O zábavu a dobrú náladu sa postarajú tanečné a hudobné zoskupenia z Trenčína, tanečná skupina Goonies girls, Tap Dance Quartet, hudobná skupina Hawa Mahal, ohňovú šou predvedie skupina Wagus. Hviezdami večera budú skupiny Desmod a Hudba z Marsu. Súčasťou programu bude pietna spomienka na spomínané udalosti. Celým programom bude sprevádzať Lukáš Milan, študent žurnalistiky z bratislavskej Univerzity Komenského.


          Deň študentov vyvrcholí koncertami v obľúbených trenčianskych podnikoch. V Jamm clube vystúpi skupina Ľuba&Rockaria a v Steps bare sa o zábavu postará Puding pani Elvisovej.+ Táto snímka má už historickú hodnotu. Priamych účastníkov Novembra 89 v Trenčíne prijal v deň 15. výročia nežnej revolúcie trenčiansky primátor Branislav Celler.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!