Otvorenie námestia už túto sobotu

16. 5. 2018

Mesto Trenčín pozýva svojich obyvateľov a návštevníkov na otvorenie Mierového námestia po jeho rekonštrukcii v sobotu 19. mája 2018. 

Na novom pódiu sa predstavia o 11.00 h študenti a pedagógovia ZUŠ K. Pádivého Trenčín v pôvodnom muzikáli Studňa lásky

Spoločný koncert Slovenského komorného orchestra Bratislava a Komorného orchestra mesta Trenčín je naplánovaný na 16.00 h.

Život na námestí v minulosti priblíži výstava reprodukcií pohľadníc zo zbierky Jána Hanušina Mierové námestie na starých pohľadniciach. Nájdete ju priamo na námestí.

Do Galérie Vážka mesto pozýva na zaujímavé prednášky o najstarších dejinách Trenčína. Praveký Trenčín bude témou prednášky Mgr. Romana Vávru o 13.30 h. Prednášku Mgr. Róberta Májskeho Kelti, Germáni a Rimania na Považí a rímsky nápis na hradnej skale  si môžete vypočuť o 14.30 h. Mgr. Drahoslav Hulínek, PhD. sa bude venovať témam Slovanský a včasnostredoveký Trenčín a okolie. Veľkomoravské hradiská a počiatky mesta Trenčín o 18.00 h. Vchod do galérie je z pasáže Zlatá Fatima.

Večer o 20.30 h svojím koncertom k slávnostnému otvoreniu zrekonštruovaného Mierového námestia prispeje slovenská speváčka, klaviristka a skladateľka, držiteľka prestížneho ocenenia OTO v kategórii Speváčka roka 2017 Mária Čírová.

Pre deti je pripravená pátracia hra Tajomstvá Mierového námestia. Vďaka nej sa dozvedia zaujímavostí, ktoré o námestí doteraz možno nevedeli. Zároveň môžu po vyriešení všetkých úloh získať okrem vedomostí aj sladkú odmenu a pekné ceny. Hrací plán si môžu prísť zobrať do Kultúrno-informačného centra Trenčín na Mierovom námestí 9 alebo si ho môžu stiahnuť z web stránky visit.trencin.sk. Do hry je možné zapojiť sa až do 21. mája 2018.

Počas slávnostného dňa otvorenia námestia od 15.00 do 18.00 h zabavia deti aj dobové hry, ktoré na námestie prinesú rímski vojaci a historické postavy v dobovom oblečení zo Skupiny historického šermu WAGUS. Rozložia sa v priestore okolo fontány Marca Aurelia, kde vystavia aj svoje dobové zbrane, štíty a prilby.

Historické centrum mesta bude v sobotu 19. mája žiť zároveň aj celoeurópskou Nocou múzeí a galérií a jednodňovým streetart podujatím s názvom Fest ART Trenčín 2018.

otvorenie námestia

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!