Otcom roka 2018 je Miloš Karell

20. 6. 2018

Rodený Trenčan a otec piatich detí Miloš Karell (39) sa stal absolútnym víťazom ankety Otec roka 2018. V marci cestou z práce zachránil život jedenásťročnému chlapcovi, pod ktorým sa preboril ľad na Váhu.

V pondelok 18. júna 2018 vyhlásili v Bratislave pri príležitosti Dňa otcov výsledky ankety Otec roka 2018. O tom, kto získa výnimočný titul a putovné žezlo – dreveného koníka, rozhodli ľudia prostredníctvom hlasovania.

Počas 28 rokov fungovania najstaršej časopiseckej ankety na Slovensku sa do povedomia ľudí dostali muži, otcovia rodiny, ktorí si zaslúžia veľký obdiv. Kandidátov na ocenenie aj tento rok nominovali čitatelia týždenníka Slovenka, z nich redakcia vybrala 5 postupujúcich do veľkého finále.  

Titul Otec roka 2018 si vďaka SMS a internetovému hlasovaniu odniesol Kpt. Ing. Miloš Karell, ktorý v marci tohto roka cestou z práce zachránil život jedenásťročnému chlapcovi, pod ktorým sa preboril ľad na Váhu v Trenčíne. Ako bývalý vodný záchranár a otužilec tento profesionálny vojak ani chvíľu neváhal, keď bol v ohrození život dieťaťa. Sám je totiž otcom piatich detí, z nich jedno má diagnostikovaný Aspergerov syndróm. S manželkou sa v OZ Hipoško venujú hipoterapii a pomáhajú deťom so zdravotným postihnutím. O výsledkoch ankety informoval zenskyweb.sk .

Miloš Karell je bývalým žiakom VI. základnej školy v Trenčíne, študentom Gymnázia Ľ. Štúra a absolventom Vojenskej akadémie v Liptovskom Mikuláši. Býva v Novej Dubnici a pracuje v Trenčíne.

Autor fotografií: Ivan Medeveď

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!