Opäť je tu možnosť darovať knihu deťom

2. 12. 2014

Inak by ju pod vianočným stromčekom nenašli. Splniť detskú túžbu po knižke môžu ľudia v Trenčíne po desiaty raz.


Pridajú sa tak k rodine dobrodincov, ktorým myšlienka darovania nie je cudzia. Naplnia detské priania a sny o rozprávkach, životných príbehoch a fantáziách, ktoré dokáže sprostredkovať kniha.


Počas deviatich ročníkov projektu Trenčianskej nadácie s názvom Otvor srdce, daruj knihu ľudia obdarovali 1817 malých čitateľov. Aj tento rok môžu anonymní darcovia zakúpiť detské knihy v piatich trenčianskych kníhkupectvách – Panta Rhei – Gandalf v ZOC MAX, Panta Rhei v OC Laugaricio, LIBRI na Braneckého ulici, Biopredajňa Malý princ na Mierovom námestí a Knihy pre každého v OD Prior v Trenčíne.


Knižky sú označené menom a adresované deťom z trenčianskych rodín nachádzajúcich sa dočasne či dlhodobo v sociálnej núdzi. „Projektom sa snaží Trenčianska nadácia splniť detské túžby, podporiť ich vzťah k čítaniu a rozvíjať individuálne darovanie,“ hovorí správkyňa nadácie Alena Karasová. Darované knihy sa do rúk všetkých detí dostanú ešte pred Vianocami počas krátkeho divadelného zážitku, ktorý pre deti pripravuje Trenčianska nadácia v spolupráci s Mestským divadlom Trenčín.


 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!