Okolie nových prístreškov upravia

5. 3. 2018

V minulom roku dostalo deväť autobusových zastávok nové prístrešky a v meste pribudli aj štyri nové prístrešky na odloženie bicyklov. Tie sú typologicky na Slovensku jedinečné, premiéru majú práve v Trenčíne. Okolie prístreškov je však ešte nutné upraviť.


Niekde zostal poškodený trávnik, narušená asfaltová plocha, či zvyšky stavebného odpadu.


„Stavebné práce ešte nie sú ukončené. Úpravu trávnikov i výsadbu trávy budeme realizovať pri vhodných klimatických podmienkach. Na niektorých miestach budeme pokladať asfalt, na to je tiež potrebné lepšie počasie. Dodávateľovi sme nahlásili aj nejaké reklamácie, ktoré bude musieť opraviť. Na záver bude okolie prístreškov upratané,“ uviedol Martin Valušek zo spoločnosti euroAWK, ktorá prístrešky zabezpečila na základe zmluvného vzťahu s Mestom Trenčín.


V tomto roku vymení ešte prístrešok na zastávke Opatovská pri Radegaste (smer centrum). Mesto má záujem aj o ďalšie tri cykloprístrešky.


Nové prístrešky na autobusových zastávkach:


Kubranská ulica (pri pneuservise, smer centrum), Opatová – družstvo, smer centrum, Opatovská ulica, smer Opatová (dva prístrešky), Soblahovská ulica, smer z mesta (pri novinovom stánku), Soblahovská ulica, smer do centra (pri zmrzline), Opatová (pred ZŠ – pri kostole), Opatová – Horeblatie a Majerská ulica, smer Záblatie.


Kde nájdete nové cykloprístrešky?


Pred krytou plavárňou, pri trhovisku, pred mestskou športovou halou, pred ZUŠ K. Pádivého.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!