Od štvrtka bude uzavreté pravé odbočenie na Sihoť

29. 4. 2013

Od 2.mája 2013 začína ohlásená rekonštrukcia kanalizácie z Námestia SNP v smere na Ulicu Martina Rázusa. Jej 1. etapa uzavrie pravé odbočenie na križovatke pri Základnej umeleckej škole v smere od železničnej stanice na Sihoť. Celá rekonštrukcia bude trvať približne 3 mesiace, pričom práce na 1. etape sú plánované na 3 týždne.


Obmedzenia pre 1. etapu:


Vodiči a chodci


Pre automobily bude vyznačená obchádzková trasa, ktorá vedie cez priecestie pri Bille (vyznačená oranžovou farbou). Pri Základnej umeleckej škole na Námestí SNP nebude možné parkovať. Vodiči by mali byť mimoriadne pozorní, nakoľko jazdné pruhy pre vozidlá budú dopravným značením vymedzené mimo obvyklých trás. 


Chodci budú musieť na prechod z Parku M. R. Štefánika na Hasičskú ulicu použiť podchod pri hoteli Elizabeth a ďalej pokračovať po Palackého ulici až na Hasičskú.


 


Cestujúci MHD


Linky MHD Trenčín č. 2, 6 a 28 nebudú v smere na Sihoť zachádzať na zastávku „Autobusová stanica“, ale pôjdu z Hasičskej ulice rovno na Sihoť. 


Linka č. 24 v smere na Sihoť bude naopak zachádzať na autobusovú stanicu, z nej bude pokračovať ku priecestiu pri Bille na Ulici Pred poľom. Na svoju trasu sa napojí až na zastávke „Opatovská, Radegast“. Zastávky „M. Rázusa, obchodná akadémia“, „M. Rázusa, zimný štadión“, „Považská“ a „Hodžova, kotolňa“ bude v tomto smere vynechávať. 


V opačnom smere všetky linky dodržia svoju trasu.


Cestujúci na týchto linkách v smere na Sihoť budú môcť na ktorejkoľvek zastávke prestúpiť na inú linku MHD bez toho, aby si museli kúpiť ďalší cestovný lístok. V prípade prestupu z liniek 2, 6 a 28 im lístok bude platiť len po zastávku „Autobusová stanica“. Ak prestúpia z linky 24, ich lístok bude platný len po zastávku Hodžova, kotolňa. Je predpoklad, že táto situácia, spôsobená prvou etapou rekonštrukcie kanalizácie, bude trvať približne tri týždne.


 Zobraziť Modernizácia železničnej trate v Trenčíne na väčšej mape

 


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!