Od dnes jazdíme do práce inak ako autom

1. 6. 2023

Do jubilejného ročníka kampane Do práce na bicykli 2023 sa aktívne zapája aj mesto Trenčín ako jedna zo zaregistrovaných samospráv, pod ktorou jazdí celkovo 131 tímov. Medzi nimi je 8 tímov, ktoré vytvorili zamestnanci Mestského úradu v Trenčíne. Pridať sa ešte môžete aj vy. Registrácia tímov trvá ešte o 7. júna 2023.
 
Dnes, vo štvrtok 1. júna 2023 sa do svojej práce inak ako autom vybralo aj 32 zaregistrovaných pracovníkov Mestského úradu v Trenčíne. Spolu vytvorili 8 tímov a stali sa súčasťou najväčšej kampane na podporu udržateľných spôsobov dopravy na Slovensku. Jubilejný ročník kampane Do práce na bicykli sa plnohodnotne otvoril aj  používateľom verejnej dopravy a chodcom.

Skúste to aj vy inak ako autom. Oslovte kolegov v práci, vytvoriť s nimi tím z dvoch, no maximálne zo 4 ľudí a zaregistrujte ho do 7. júna 2023 na www.dopracenabicykli.eu.

Hlavným motívom tohtoročnej kampane je „Tvoja cesta, tvoja voľba!“. Súťaž je určená tímom zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie. Registráciou potvrdia, že budú od 1. do 30. júna 2023 dochádzať do práce inak ako autom. Cesty do práce a z práce za každý deň zapisujú do registračného systému na webovej stránke kampane.

mestské tímy Do práce na bicykli

Trenčania sa do kampane Do práce na bicykli zapájajú od 1. ročníka v roku 2014. Naše mesto sa v minuloročnej národnej kampani Do práce na bicykli 2022 spomedzi 105 registrovaných slovenských miest umiestnilo na 5. mieste s počtom 190 registrovaných tímov a 675 jednotlivcov. Spolu najazdili 110 074,03 km a ušetrili 30 416,94 kg CO2.

Tri zo zapojených samospráv môžu získať unikátne cyklostojisko pre 8 bicyklov, ktoré svojimi rozmermi zaberie jedno parkovacie miesto pre auto. Ako alternatívu si môžu samosprávy zvoliť solárne svietidlá zabudované priamo do cyklotrasy, ktoré ju osvetlia počas noci.

Súťažiť sa bude aj mestské bicykle Dema VENICE 26 3SP a elektrický bicykel TERRAM 5, ale aj o inteligentnú nabíjaciu  stanicu pre elektrické bicykle eBIKE BOX mini, kvalitné a USB-nabíjateľné sety svetiel na bicykel BLACKBURN Dayblazer 1000 + Dayblazer 65, alebo aj o obaly na bicykle Montone.

Vyhlasovateľom súťaže je Národný cyklokoordinátor Peter Klučka, Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Koordinátorom a odborným garantom súťaže je občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica. „Kampaň Do práce na bicykli je v prvom rade o motivácii obyvateľov využívať na svoje cesty po meste vo väčšej miere bicykel, a tým zvyšovať podiel cyklistov v celkovej doprave. Dôraz však kladieme aj na ostatné druhy prepravy, ktorých využívanie je pre nás, naše mestá aj ovzdušie v nich prívetivejšie a robí ich príjemnejšími pre život. Preto sú v kampani vítaní aj chodci a ľudia prepravujúci sa autobusom a vlakom,“ hovorí Andrea Štulajterová z Občianskej cykloiniciatívy.

Všetky informácie nájdete na www.dopracenabicykli.eu

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!