Obnoviť karty v klientskom centre bude jednoduchšie

5. 3. 2018

Parkovacie karty, vydané pred začiatkom regulovaného parkovania, platia do 14. marca 2018. Obnoviť ich platnosť už môžete v Klientskom centre Mestského úradu v Trenčíne.


Takmer trom tisíckam parkovacích kariet, ktoré boli vybavené v termíne od 9. februára do 15. marca 2017, končí platnosť 14. marca 2018. Predĺžiť ich môžete už v týchto dňoch v Klientskom centre MsÚ. Od 26. februára sú tu posilnené kapacity a pribudlo aj ďalšie pracovisko, v zasadačke klientskeho centra.


■ Vybavenie bude rýchlejšie a jednoduchšie, pretože na predĺženie platnosti kariet postačí menej dokladov.


■ Ak chcete rovnaký typ karty a nenastala žiadna zmena vašich osobných údajov ani údajov o vozidle, stačí na preukázanie totožnosti občiansky a „malý“ technický preukaz (k nahliadnutiu). Žiadosť na obnovenie parkovacej karty vytlačí zamestnanec klientskeho centra. Po jej skontrolovaní ju podpíšete.


■ Kartu môžete uhradiť v hotovosti alebo kartou na úrade (potvrdenie o zakúpení parkovacej karty dostanete osobne) alebo prevodom na účet (potvrdenie príde na zadaný email).


■ Nová karta bude platiť až po ukončení platnosti pôvodnej. Ak má karta platnosť do 14. marca a vybavíte si jej predĺženie 10. marca 2018, platiť bude od 15. marca 2018 do 14. marca 2019.


■ Ak chcete iný typ karty, prípadne kartu pre iné vozidlo a pod., nejde o obnovenie platnosti, ale o vystavenie novej karty. Predkladáte iba doklady, pri ktorých došlo k zmene (napr. pri novom vozidle „veľký“ technický preukaz prípadne dohodu o používaní služobného vozidla na súkromné účely atď.).


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!