Obnova vodovodu sa začala

26. 3. 2018

Spoločnosť Trenčianske vodárne a kanalizácie (TVK) rekonštruuje verejný vodovod na viacerých trenčianskych uliciach. V dotknutých úsekoch treba počítať aj s dopravnými obmedzeniami.


V tomto týždni práce pokračujú  na uliciach Nová a Janka Kráľa. V utorok a stredu (27. a 28. marca) sa práce presunú aj na Cintorínsku ulicu, kde bude obmedzená doprava na jeden jazdný pruh. „Po Veľkej noci začneme s obnovou vodovodu aj na uliciach Janka Kráľa (od Cintorínskej nadol) a Záhradnícka (v smere od Novej ulice),“ informuje hovorkyňa TVK Zdenka Pepelová.


„Som rád, že sa pre ulice J. Kráľa, Krátka, Nová, Zelená, Záhradnícka, Tatranská, Partizánska (od Legionárskej po Cintorínsku ul.) a Olbrachtova (krátka ulička – odbočka z Olbrachtovej) našli peniaze nielen na obnovu vodovodu, ale aj s tým spojenú rekonštrukciu komunikácií,“ uviedol primátor Richard Rybníček, ktorý túto investíciu presadil v predstavenstve TVK. 


Harmonogram opráv a súvisiacich obmedzení budú TVK a mesto Trenčín pravidelne aktualizovať na svojich webstránkach. „Dotknutých majiteľov nehnuteľností budeme kontaktovať písomne,“ upozornila hovorkyňa TVK Zdenka Pepelová.


V ďalšej etape budú Trenčianske vodárne a kanalizácie rekonštruovať vodovod na Stromovej ulici, na časti Ružovej ulice a na Hodžovej ulici (od Radegastu po školu). TVK vybuduje v tomto roku aj novú kanalizáciu na Opatovskej ceste (pri bývalom Výskumnom ústave ovčiarskom).

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!