Obnova športovísk na ZŠ Novomeského ul. za vyše 42 miliónov Sk

31. 5. 2006

          Rekonštrukcia schátraného športového areálu na Základnej škole (ZŠ) Novomeského ul. v Trenčíne si vyžiada vyše 42 miliónov korún. Verejnú súťaž vyhrala firma Sport Real z Trenčína, s výstavbou sa začne v piatok.


          V areáli bude futbalové a viacúčelové ihrisko pre hokejbalistov a basketbalistov, doskočiská a rozbežiská pre skok do diaľky a ľahkoatletický ovál. Kolaudácia a odovzdanie do prevádzky športových ihrísk s odvodnením, oplotením, vonkajším osvetlením a spevnenými plochami, chodníkmi v areáli školy a sadovými úpravami sa plánuje najneskôr v októbri tohto roku.


          Hlavným prevádzkovateľom a užívateľom areálu bude ZŠ Novomeského ul., slúžiť má aj obyvateľom najväčšieho trenčianskeho sídliska Juh. „Našou ambíciou je pripraviť podmienky na rekreačný, ale aj výkonnostný šport vo všetkých častiach mesta. Preto sme vyčlenili aj v rozpočte na rok 2006 finančné prostriedky na realizáciu športového areálu na ZŠ Novomeského. V tomto trende chceme pokračovať aj v rokoch nasledujúcich,“ uviedol trenčiansky primátor Branislav Celler. V minulom roku mesto zrekonštruovalo športové areály na základných školách Hodžova ul. a Veľkomoravská ul. Investície presiahli 31 miliónov korún.+  Výhody behu na tartanovom ľahkoatletickom ovále najneskôr v októbri ocenia aj žiaci ZŠ Novomeského ul. či občania najväčšieho trenčianskeho sídliska Juh.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!